На ринку підлогових покриттів саме ковролін, вінілова підлога та лінолеум вважаються найпопулярнішими. У кожного з цих покриттів є свої сильні та слабкі сторони, тому варто обирати підлогове покриття зважено, враховуючи особливості та вимоги об'єкта. Отже, розберемо особливості кожного підлогового покриття.

М'який та комфортний ковролін

Це підлогове покриття поєднує переваги лінолеуму та килимового покриття. Ковролін легко та швидко укладається практично на будь-яке покриття. Якщо чорнова підлога має дефекти, наприклад, впадини чи незначні пагорби, варто обрати ковролін на товстій основі, щоби замаскувати ці нерівності.

Ковролін, лінолеум або вінілова підлога: який варіант вибрати для вашого приміщення?

Ковролін — це рулонне покриття, котре випускається в різних розмірах, від 2 до 5 метрів, тож обрати потрібний розмір буде нескладно. Інколи виникає необхідність укладати ковролін у приміщенні нестандартної геометрії — в такому випадку ковролін додатково обробляється на оверлоку.

Ковролін можна обирати за класом зносостійкості:

  • побутовий,
  • напівкомерційний,
  • комерційний,
  • виставковий.

Ці різновиди ковроліну відрізняються ступенем стійкості до тиску, стирання, сильного тертя. Для офісних приміщень, магазинів, торгових центрів потрібно обирати напівкомерційний та комерційний ковролін. Для нетривалих заходів, наприклад, виставок та конференцій, знадобиться виставковий ковролін.

Практичний та витривалий лінолеум

Це еластичне та довговічне покриття ідеально підходить для приміщень з високими навантаженнями на підлогу, підвищеним рівнем вологості. Найчастіше лінолеум укладають у коридорах, кухні, на балконі чи терасі, а також у торгових центрах, офісах.

Лінолеум для вашого приміщення

За класом зносостійкості лінолеум також поділяють на побутовий, напівкомерційний, комерційний та мармолеум. Останній варіант — це лінолеум, створений виключно з натуральних компонентів. Таке підлогове покриття відрізняється високими показниками стійкості до стирання, тиску, подряпин, а термін його придатності сягає 20 років. Навіть якщо на поверхні мармолеуму утворюються подряпини чи невеликі нерівності, його можна пошліфувати, повернувши ідеальний зовнішній вигляд.

Дизайн лінолеуму найчастіше імітує благородний паркет чи ламінат, рідше візуально лінолеум може нагадувати керамічну плитку чи камінь.

Благородна та надзвичайно стійка вінілова підлога

Це покриття є наймолодшим на ринку, проте воно вже встигло завоювати любов тисяч користувачів. Назву це покриття отримало завдяки основному компоненту — полівінілхлориду, з котрого створюється базовий шар. Полівінілхлорид, до котрого може додаватися кварцева крихта, пластифікатори, скловолокно, гарантує стійкість до деформацій, стабільність розмірів протягом усього терміну використання.

Ключовою перевагою вінілової підлоги є розмаїття дизайнів. Найчастіше вінілова підлога декорується під паркет, проте можна обрати колекції, дизайн котрих нагадує камінь чи бетон. Таку підлогу часто обирають для сучасних інтер'єрів: лофт чи хай-тек.

Вінілову підлогу вибрати для вашого приміщення

Фактура вінілової підлоги може бути гладенькою чи рельєфною – другий варіант має напрочуд реалістичний вигляд, дуже точно імітує поверхню паркету, так що ви не відрізните навіть на дотик ці два покриття.

Прозорий верхній шар покриває не лише поверхню вінілових планок, але й фаски, що гарантує 100% захист від вологи.

Детальніші консультації стосовно вибору ковроліну, лінолеуму чи вінілової підлоги ви зможете отримати в магазині «ПолMall». Також тут ви зможете обрати оптимальний різновид покриття для побутового чи офісного використання.