Серед синтетичних покриттів найбільш популярними залишаються ламінат і вінілова плитка, що з'явилася на ринку недавно. Візуальне оформлення плитки та ламінату задовольняє найвимогливіших покупців, вартість відрізняється незначно. Тому в статті порівняємо технічні характеристики, особливості догляду вінілової плитки та ламінату.

Основні переваги ламінату

Структуру ламінату утворюють кілька шарів:

  • Захисний верхній шар складається з целюлози, просоченої меламіновою або акриловою смолою. Завдання цієї плівки захистити ламінат від руйнування вологою або механічними пошкодженнями;
  • Декоративний шар створюється з крафт-паперу, на який за спеціальною технологією нанесено зображення, найчастіше, малюнок деревної текстури, рідше каменю;
  • Основа — базовий шар, що складається з плити ДВП підвищеної щільності, яка є каркасом всієї конструкції. Плита відрізняється жорсткістю, стійкістю до деформацій, зламу. Для додаткового захисту від пошкодження вологою, в процесі виробництва ламінату використовується спеціальне просочення, що проникає крізь всі шари і закупорює пори;
  • Нижній, стабілізуючий, шар, амортизує, поглинає звуки при ударах. У якості нижнього шару можуть використовуватися полімерна фарба, кілька листів крафт-паперу. Оскільки між основою і ламінатом може накопичуватися повітря, вологість тут може підвищуватися, нижній шар є вологостійким.

Правильно підібраний ламінат від відомих виробників стійкий до зношування, впливу вологи, на ньому не залишається слідів від меблів, подряпин від кігтів домашніх тварин. Покриття правильно підібраного класу зносостійкості зберігає привабливий зовнішній вигляд до 20 років.

Серед інших переваг ламінату варто назвати:

  • Покриттю не страшні механічні пошкодження, точкові удари;
  • Ламінат швидко і просто монтується, що важливо, його можна розібрати і зібрати знову;
  • Матеріал екологічно безпечний, оскільки не містить хімічних речовин;
  • Покриття відрізняється доступною ціною.

Доглядати за ламінатом досить просто: щодня потрібно протирати його злегка вологою ганчіркою. Не можна використовувати велику кількість води. Завдяки гладкій поверхні, на ламинат не налипає бруд, тому мити його часто не доводиться.

Однак, існують і вологостійкі види ламінату, які успішно застосовуються на кухні. Таке покриття обробляється спеціальним розчином, завдяки якому вплив вологи і води не пошкоджує структуру ламінату. Якщо ви підбираєте покриття для кухні або ванної кімнати, зверніть увагу на ламінат з додатковим шаром захисного лаку. Таке покриття, а також інші види ламінату, ви знайдете в інтернет магазині «ПолMall».

Види ламінату по типу укладання

Важливо пам'ятати, що перед монтажем покриття обов'язково потрібно вирівняти поверхню підлоги, бо навіть незначні дефекти, нерівності, можуть призвести до псування планок. За типом укладання ламінат буває клейовий і збірний. При клейовому монтажі торці планок ламінату фіксуються за допомогою спеціального вологовідштовхувального клею, що підвищує стійкість до вологи.

Збірний ламінат має спеціальну замкову систему, яка дозволяє швидко зібрати підлогу без клею. Головна перевага такої підлоги полягає в простоті укладання, можливості швидкого демонтажу, легкої заміни окремих пошкоджених плит.

Базові переваги вінілової плитки

Цей різновид підлогового покриття також багатошаровий — всі шари спресовуються під впливом тиску і високих температур. У результаті виходить міцне, довговічне покриття. Вінілова плитка складається з таких шарів:

  • Верхній захисний шар поліуретанового лаку захищає покриття від механічних пошкоджень, вологи. Додаткова обробка від УФ-променів захищає від вигорання;
  • Декоративний шар — малюнки, найчастіше, це імітація текстури дерева, наносяться методами трафаретного друку або геліогравюри;
  • Скловолоконне полотно, що виконує армуючі функції, підвищує стійкість до пошкоджень, тиску, навантажень, зберігає стабільність форми;
  • Шар кварцової крихти з пластифікаторами, забезпечує міцність і довговічність покриття;
  • Вінілова основа (ПВХ) стабілізує покриття, поглинає вібрації, звуки кроків.

Технологія виробництва і використовувані матеріали наділяють вінілову плитку довговічністю, стійкістю до будь-яких пошкоджень, вологи. Вінілова підлога є універсальною — у приміщеннях, де ламінат використовувати небажано, вініл можна назвати ідеальним покриттям: кухня, ванна, опалювальний балкон.

Види вінілової плитки

За типом укладання розрізняють декілька модифікацій.

  • Самоклейка плитка — таке покриття оснащено нижнім клейовим шаром, за допомогою якого легко кріпиться до основи. Цей тип вінілової плитки є оптимальним для невеликих приміщень.
  • Вінілова плитка з замком — за типом укладання нагадує ламінат, використовується в приміщеннях з високим механічним навантаженням.
  • Клейова плитка — монтаж такого покриття проводиться на спеціальний клейовий склад для ПВХ. Основною перевагою цього різновиду є невибагливість до основи.

За підсумками докладного аналізу двох покриттів можна зробити висновки, що вінілова плитка є більш універсальним виробом. Ці плитки можуть застосовуватися в приміщеннях з високою вологістю. Підвищена стійкість до пошкоджень дозволяє монтувати вінілові плитки в коридорі — постійний вплив бруду, тиск взуття не погіршить яскравості кольору і зовнішнього вигляду покриття. Крім того, вінілова підлога представлена великим асортиментом типів укладання, що дозволяє легко зробити вірний вибір.

Ламінат, на відміну від вінілової плитки, вважається екологічно безпечним, тому його сміливо можна вибирати для оформлення дитячої кімнати, спальні, вітальні. Крім того, ламінат привертає більше бюджетними цінами.

Вибираючи підлогове покриття виробництва відомого бренду, незалежно від його формату, ви робите вигідні інвестиції в комфорт і затишок свого будинку.