Під час спортивних заходів в оздоровчих центрах і спортивних залах люди різного віку можуть займатися спортом, відпочивати і займатися своїми захопленнями. Спортивні підлоги укладені для безпеки, комфорту і кращих результатів.

 Чим більше важить спортсмен, тим більше повинно бути поглинання удару, щоб запобігти травм, які можуть виникнути в результаті падіння. Підлоги в приміщеннях загального користування повинні бути надзвичайно стійкі до навантажень і вм'ятин, викликаним важкими столами і стільцями, використовуваними під час таких заходів, як різні церемонії нагороджень. Ми пропонуємо безліч підлогових рішень, які працюють в різних ситуаціях — під час ігор і вправ у вільний час та під час спортивних змагань, коли необхідно дотримуватися вимог міжнародних спортивних федерацій.

 Інструкція з догляду за лінолеумом у спортивному залі

 Лінолеум для спортзалів — це спортивні покриття з відмінними характеристиками, захисними властивостями, і витримують дуже високі навантаження. Якщо покриття належним чином не оброблені, може відбутися швидше пошкодження і навіть зміна кольору. В спортивних залах потрібно більш часте (підвищене) очищення підлогової поверхні.

 При виборі засобів для чищення та догляду слід звернути увагу на значення pH — бажано, щоб рН було максимально 9.0. Сильні лужні реагенти пошкоджують лінолеум.

 Для запобігання можливого пошкодження поверхні викликаної вологою, а також для підтримки необхідної естетики і безпеки слід дотримуватися певних правил по очищенню підлогового покриття зі спортивного лінолеуму.

 Чистка та обслуговування включають в себе такі етапи:

  • Прибирання наприкінці будівництва
  • Перше обслуговування
  • Догляд, обслуговування
  • Прибирання після гри

 1. Прибирання наприкінці будівництва

 Проводиться перед здачею будівлі та залу використання. Спочатку необхідно прибрати самий товстий шар бруду. Правильно підібраний засіб слід розчинити у воді і поступово розподілити по підлозі. Після декількох хвилин впливу відбувається легка механічна обробка. Після такої обробки достатньо пройтися водним пилососом. Після очищення нейтралізуйте всю поверхню чистою водою і дайте висохнути.

 2. Перше обслуговування

 Спеціальний консервант наноситься на чисту, суху поверхню, попередньо розбавляється водою у відповідності з інструкціями виробника і розподіляється по секторах. Завдяки такій обробці досягається скорочення хіміко-механічних взаємодій, в той же час полегшується підтримання чистоти.

 3. Догляд, обслуговування

 Догляд за підлоговим покриттям в спортивному залі має здійснюватися щоденно. В залежності від ступеня забруднення і бажаного ковзання можливі такі методи догляду:

  • вологе протирання: в цьому процесі вільно прилиплий бруд видаляється з допомогою змоченої ганчірки для підлоги. У залах з чисто спортивним характером видалення пилу повинно виконуватися щодня, але не менше двох-трьох разів у тиждень.
  • вологе протирання: якщо пред'являються високі вимоги до зовнішнього вигляду, гігієни, то тоді у воду додають спеціальний засіб.

 Бруд та надлишок миючого розчину збираються з підлоги шляхом декількох протирань вологою ганчіркою, при цьому не протирайте підлогу занадто сильно, щоб на ній завжди залишалося досить миючого засобу.

 У разі використання збиральної машини також слід дотримуватися обережності, щоб зберегти деякі надлишки миючого засобу.

 4. Прибирання після кожної гри

 Радимо проводити вологе очищення спортивного лінолеуму після кожного змагання або тренування. Саме вологе прибирання перешкоджає утворенню пилу.

 Важливі поради

 Уникайте тривалого контакту поверхні підкладки з елементами з гуми (меблеві накладки, крісла з колесами і т. д.). Резина в тривалому контакті з поверхнею може викликати зміну кольору. Щоб уникнути такого знебарвлення, слід використовувати поліуретанові валики.

 У безпосередній близькості від входу слід особливо подбати про грязвідштовхуючій килимок.

 Обережно переміщайте будь-які вантажі по лінолеуму. Якщо навантаження перевищує задані значення, необхідно підкладати панелі, забезпечують розподіл навантаження, наприклад, з фанери.

 Смуги, які не пішли за вологого прибирання, можна видалити використовуючи очисні аерозолі.

 При вологому чищенні слідкуйте за тим, щоб вода не залишалася тривалий час на поверхні покриття, щоб волога не проникла всередину лінолеуму.

 Чистячі засоби з абразивними частинками назавжди руйнують лінолеум. Сильно лужні миючі засоби (наприклад, аміак, аміачна вода) викликають зміну кольору лінолеуму. Занадто сильні кислотні миючі засоби можуть збільшувати висвітлення очищуваного фрагмент лінолеуму.

 Як прибрати запах нового лінолеуму?

 Після розміщення нового лінолеуму в спортивному залі часто з'являється сильний запах. Для його нейтралізації рекомендується протирати поверхню очисником з невеликою кількістю спирту. Після чого приміщення повинно бути ретельно провітрено.

Сильний запах нового покриття видаляється регулярним доглядом: після протирання кілька разів вологою ганчіркою. Через 2-3 тижні після укладання покриття можна додати блиск воском.