Підлога балкона або тераси гладка, рівна і зелена, як футбольне поле? Виявляється, це можливо! Штучні балконні трави, які виглядають як ідеальний і доглянутий газон, стають все більш популярними. Зелене балконне покриття оживляє бетонні платформи, завдяки чому навіть необроблена і сучасна тераса набуває зовсім нове обличчя. Які плюси і мінуси трав'яного килимка? Як виглядає догляд за декоративною травою? Скільки коштує матеріал і як виглядає його монтаж? Ми відповімо на всі ваші питання у нашій інструкції.
Штучна трава зовні — модне оздоблення для балконів і терас
Трава на балконі — відмінна альтернатива популярним методам обробки зовнішніх майданчиків — терасовим дошкам чи керамічній плитці. Тенденція до синтетичної трави особливо розвинена в європейських країнах. Зелені підлоги можна знайти в датських мікро-квартирах з невеликими балконами, лондонських пентхаусах з терасою на верхньому поверсі або модних берлінських лофтах з відкритою зоною відпочинку. Штучна трава — завдяки своєму природному вигляді — створює приємну атмосферу, яка сприяє відпочинку на вулиці. Обробляючи балкон або терасу таким чином, ми можемо відтворити спокійну атмосферу заміського саду, навіть якщо ми живемо у сучасній квартирі в центрі міста.
Декоративна трава для балкона — застосування
Трава продається в рулонах різної довжини, завдяки чому ми можемо легко адаптувати її до розміру нашого балкона або тераси. Підлогове покриття можна легко розрізати гострим ножем, утворюючи будь-яку форму — це залежить, чи хочемо ми покрити всю платформу штучною травою або можемо розмістити менший квадратний розмір підлогового покриття в певному місці і створити зону відпочинку або ігровий простір для дітей.
Покриття балкона у вигляді декоративної трави відрізняється від інших методів обробки площі тим, що не порушує стиль всієї конструкції. Балконну плитку або терасну дошку вибирають у відповідності зі стилем будівлі — його фасадом, типом балюстрад або освітленням. З іншого боку, траву можна знайти як в сучасних апартаментах, що оформлені в мінімалістському стилі, так і в сільських терасах, стилізованих під провансальський. Навіть якщо в майбутньому ми зробимо метаморфозу балкона і визначимося з іншими меблями або прикрасами, то спосіб обробки підлоги не вплине на рішення.
Трав'яне покриття — переваги
Декоративна трава — це тенденція, яка підкорює серця багатьох людей, які планують ремонт балкона і тераси. Її найбільші переваги включають в себе:
- привабливий зовнішній вигляд, що нагадує гладкий і пишний зелений газон
- стійкість до погодних умов — дощ, сонячне світло або мороз
- хороша водопроникність
- свобода у створенні форм
- велика палітра візерунків і кольорів — настил доступний в різних кольорах (від темно-зеленого до відтінку поля до більш світлих кольорів, що імітують природний газон в саду) і візерунків (ми можемо вибирати з плоских коротких волокнистих покриттів і м'яких, волохатих, з більш довгими відблисками)
- проста установка — для укладання килимового покриття не потрібно спеціального устаткування і кваліфікованої ремонтної бригади, як для укладання плитки наприклад
- універсальна естетика, яка відповідає стилю будь-якого балкона або тераси
- простота використання — ми можемо ходити босоніж по підлозі, не відчуваючи дискомфорту
- проста в догляді — на відміну від справжнього газону, не вимагає ніякого догляду для збереження зеленого і натурального кольору. Досить регулярно чистити її від бруду пилососом або вологою ганчіркою
Трава на балконі — недоліки
Довгий список переваг спонукає купити килим для балкона. Однак перш ніж ми це зробимо, давайте познайомимося з його основними недоліками:
- синтетичний матеріал
- шорстка поверхня
- штучний зовнішній вигляд — особливо у випадку дешевих килимів від неперевіреного виробника
- накопичення води — це швидше через помилки складання і низької якості матеріалу
- повільне висихання — після сильного дощу має пройти час, поки вода не випарується з волокон.
Декоративна трава — збірка
Монтаж трави на балконі відносно простий, і кожен, хто має мінімальний досвід ремонтних робіт, може впоратися з цим. Килим на балконі укладається так само, як килим у кімнаті. Установка відбувається в кілька простих кроків.
Крок 1. Підготовка поверхні
Трав'яний килим можна укладати практично на будь-яку поверхню — від бруківки, бетонних плит до плитки або дощок. Потрібно тільки, щоб поверхня була сухою, рівною і правильно скошеною (з градієнтом, що забезпечує відведення води за межі балкона / тераси). Перед установкою настилу перевірте, чи є поверхня гладкою — всі нерівності і невеликі пагорби будуть створювати непривабливі опуклості.
Крок 2. Дизайн балкона / тераси
Потім виміряйте поверхню саме там, де ви збираєтеся укладати підлогове покриття. Добре, якщо штучна трава покриває всю поверхню.
На аркуші паперу намалюйте підлогу і застосуйте розміри тераси / балкона до проекту. Перевірте, які розміри має куплений рулон. Варто використовувати весь рулон матеріалу, щоб мінімізувати кількість стиків. Всі стики плануються в місцях, які не будуть видні. Можна замаскувати їх, розмістивши на сполучній лінії набір для сидіння, декоративні квіткові горщики і клумби.
Крок 3. Обрізка балконного покриття
Рулон вкладиша повинен бути покладений рівно, а точка різання повинна бути відзначена. Рекомендується захищати підлогу картонним листом, щоб не пошкодити його поверхню під час різання. Після чого відрізається будь-яка форма ножем з трапецієподібним лезом.
Крок 4. Закріплення підлогового покриття на поверхні балкона / тераси
Є кілька способів прикріпити штучну траву до поверхні балкона.
Двосторонні стрічки для штучної трави
Найпростіший спосіб зафіксувати покриття на підлозі — це приклеїти смужки трави промисловою двосторонньою стрічкою, яка доступна в нашому магазині. Кінці вкладиша прикріплюються до стрічки і до підлоги. Рішення просте, дешеве, але нестабільне — стрічка може з часом відшаровуватися, а краї вкладиша можуть некрасиво згорнутися.
Клей
Якщо хочете надовго прикріпити покриття до підлоги, вибирайте спеціальний поліуретановий клей для штучної трави. За допомогою клейового пістолета нанесіть препарат на край підлогового покриття і закріпіть його на поверхні.
Деякі повністю відмовляються від постійної фіксації підлогового покриття на підлозі. Таким чином, покриття для підлоги можна переміщати в будь-яке місце і згорнути його на осінь і зиму.