Штучний газон з'явився на ринку в 1960 році, як оптимальне покриття для спортивної галузі. Поступово сфери використання штучної трави розширилися, це покриття почали активно застосовувати для декорування інтер'єрів та екстер'єрів, укладання на дитячих майданчиках, прибудинкових територіях. Популярність штучної трави в наш час пояснюється привабливим зовнішнім виглядом, високою міцністю, стійкістю до деформацій.

Наскільки безпечна синтетична трава?

Одна з найважливіших переваг цього покриття — безпека, що робить його ідеальним для стадіонів, футбольних полів, дитячих ігрових майданчиків. Отримати травму при падінні, на майданчику, покритої штучною травою, реально тільки в тому випадку, якщо покриття знаходиться в поганому стані. Ворсинки покриття досить пружні, але добре амортизують, тому при падіннях немає ризику отримати сильний синець або садно.

Штучна трава забезпечує хороше зчеплення взуття з покриттям, дозволяє прогнозувати відскік м'яча. Діти і дорослі можуть насолоджуватися якісною грою, без страху отримати травму.

Ворс штучної трави безпечний для здоров'я, оскільки в ньому не містяться токсичні речовини. Основні компоненти, з яких створюється штучна трава, це поліпропілен і поліетилен.

Базові переваги синтетичної трави

Крім безпеки, це покриття приваблює покупців такими особливостями:

  • Стійкість до зношування — термін використання штучного газону становить не менше 10 років, весь цей час він зберігає привабливість зовнішнього вигляду;
  • Експлуатація круглий рік — штучна трава витримує інтенсивні навантаження на спортивних майданчиках, також стійко переносить вплив морозу, снігу, вологи;
  • За штучною травою легко доглядати. Все, що потрібно для підтримання її характеристик і стану, це регулярне вирівнювання ворсу, розрівнювання і оновлення засипки;
  • Не вбирає воду, отже, не схильна до гниття;
  • Висока швидкість укладання — ділянку біля будинку можна легко покрити штучною травою своїми силами, за один день. Для монтажу на великому майданчику краще залучити фахівців.

Також штучна трава є відмінним матеріалом для втілення будь-яких дизайнерських ідей, в інтер'єрі та екстер'єрі. Особливо затребувана це покриття в дизайні відкритих майданчиків, садів і терас, оскільки штучна трава легко укладається на поверхню будь-якого рельєфу, вписується в різні дизайнерські концепції.

Всі ці переваги роблять штучну траву ідеальної для таких об'єктів:

  • Поля для будь-яких ігрових видів спорту;
  • Дитячі ігрові майданчики;
  • Ділянки біля заміського будинку;
  • Лоджії, тераси, патіо;
  • Виставкові павільйони.

Відмінним вибором штучна трава є для декорування утепленого балкона або дитячої кімнати, обробки декоративних елементів інтер'єру.

Штучна трава по типу засипки

Цей критерій вважається одним з найголовніших, оскільки впливає на характеристики покриття. Розрізняють траву незасипную, полузасипную і засипну.

До першої категорії відноситься штучна трава, призначена для декоративних цілей, з невисоким ворсом, не більше 10 мм. Таке покриття не призначене для інтенсивних навантажень, тому засипка тут не застосовується.

Штучний газон полузасипного типу використовується, найчастіше, на ігрових дитячих і шкільних майданчиках. Ворс у такої трави довше, в діапазоні 7-35 мм. Після монтажу між ворсом такої трави обов'язково укладається кварцовий пісок. Кількість засипки вибирають, в залежності від гри і необхідної жорсткості покриття. У міру збільшення кількості піску, підвищується жорсткість.

Повністю Засипна трава, з ворсом висотою в межах 40 до 70 мм. Її характеристики забезпечують комфортну гру, з низьким рівнем травматизму, на футбольному полі. Для підвищення амортизації удару, такий газон засипається кварцом і гумовою крихтою.

Види ворсу штучної трави

Ще одна популярна класифікація синтетичного газону — тип ворсу, який може бути монофіламентним і фібрильованим.

Монофіламентна трава проводиться з ворсом у вигляді розщеплення цільних волокон. Основу такого покриття складає нитка блок-сополімера, яка виготовляється методом екструзії. Полімер відрізняється високими показниками міцності і еластичності. Таке покриття безпечне і нетоксичне, відрізняється хорошою амортизацією ударів, тому при падінні на нього не виникає забоїв.

Волокна монофіламентний ворсу пов'язані в пучки по 6 або 8 штук. Товщина цих ниток становить всього 150-260 мікрон. Завдяки таким особливостям конструкції, монофіламентна трава має візуальну схожість зі справжньою.

Фібрильований газон відрізняється більш жорстким ворсом, плоскими травинками, з поздовжнім надрізом. Підставу становить одна товста нитка, яка далі розщеплюється на окремі вузькі травинки. Основні переваги такої трави: швидке повернення початкового вигляду після вертикальних навантажень. Також фібрильована трава краще утримує засипку. Термін експлуатації такої трави трохи менше, ніж у монофіламентної, оскільки ворсинки, у міру використання, розщеплюються і втрачають міцність.

Також штучну траву розрізняють по висоті ворсу. Наприклад, висота до 40 мм підходить для тенісних майданчиків, тенісних кортів. Таке покриття дозволяє варіювати швидкість гри: при великій кількості піску покращує відскік м'яча.

Інтернет магазин «ПолMall» пропонує великий вибір штучної трави, декоративної та спортивної. Вироби відрізняються різними характеристиками, кольором і ціновою категорією. До уваги покупців представлена штучна трава від провідних брендів CCGrass, Betap, Condor, Oryzon Grass, Congrass, JutaGrass, EcoGrass. Ви швидко зможете підібрати потрібну висоту ворсу і колір газону.