Для облаштування підлоги у ванній, кухні або коридорі найкраще підійде водонепроникний вініл. Це покриття виглядає дуже стильно і привабливо, його вартість невисока, а функціональні характеристики відмінні. При всіх своїх перевагах такий настил насторожує покупців просто ідеальною поверхнею, за якої, як може здатися, дуже важко доглядати. Але це не зовсім так. Консультанти інтернет-магазину ПолMall допоможуть вам розібратися, як помити вініловий підлогу, щоб не зіпсувати його глянець і не скоротити термін експлуатації.

Як правильно доглядати за вініловими статями
Даний вид підлогового покриття має відмінні функціональними характеристиками. Під гладкою, але щільною поверхнею розміщений м'який шар. Він робить покриття еластичним і теплим, тому, на відміну від лінолеуму і паркету, по ньому дуже комфортно ходити. Якщо забезпечити правильне прибирання і використовувати відповідні засоби по догляду за вініловою підлогою, то вона прослужить багато років, не втрачаючи свого початкового лиску. Обов'язковий догляд за таким покриттям складається з трьох основних етапів.

1. Щоденний догляд за поверхнею підлоги
Вінілова підлога в першу чергу руйнується при попаданні на її поверхню бруду. Він приноситься з вулиці на підошвах взуття. Оскільки вініл дійсно дуже делікатний, піщинки що потрапляють на нього , камінчики і хімічні речовини призводять до пошкодження його захисного шару. Подряпини, що залишаються після таких контактів, швидко починають жовтіти, контрастно виділяючись на тлі всїєї підлоги. Тому рекомендується перед входом в квартиру витирати ноги і навіть знімати взуття. А ділянки підлоги, за якими ходять частіше за все, бажано закрити килимовою доріжкою або половиком.

Систематичність прибирання
Оскільки сміття має властивість накопичуватися, рекомендується підмітати його буквально щодня. Інакше пісок буде діяти на зразок абразиву, руйнуючи поверхневу плівку. Перш, ніж мити вінілові підлоги, обов'язково потрібно підмести їх віником, щіткою з м'яким ворсом або пилососом. Пил треба видаляти з-під меблів, біля плінтусів, а також інших ділянок, де він зазвичай збирається.

Видалення рідких плям
Коли на підлогу розлився чай або інші рідини, калюжку і бризки слід витирати відразу. Якщо вони залишаться до висихання, то утворюють неприємну на вигляд пляму, до якої почнуть прилипати будь пилинки. Видалити такий бруд буде вже досить складно. Особливо якщо розливалися солодкі напої. Прилип сміття доводиться розмочувати, іноді довго терти, що може привести до руйнування поверхні вінілу.

Як і чим миється вініл
Якою б привабливою не виглядала вінілова підлога, чи треба мити таке покриття - питання риторичне. Вони потребують вологого прибирання, яке освіжить її поверхню і зробить її ідеально чистою. У господарському магазині можна придбати спеціальний миючий засіб, призначений для вінілу. Вибирати такі речовини потрібно ретельно. А ось від засобів, що містять віск, краще відмовитися.

Оцтовий розчин
Перш, ніж мити вініловий підлогу, потрібно зробити оцтовий розчин - на піввідра води додати 1 склянку оцту. Він м'яко очистить підлогу і додасть йому глянцевого блиску. Оцет неагресивний і нешкідливий. Тому його рекомендується використовувати при щоденному прибиранні. Після висихання підлоги запах кислоти зникне. Поліпшити якість миття допоможе додавання до оцетового розчину декількох крапель олії жожоба.

2. Грунтовна чистка вінілового статі
Коли не виходить відмити підлогу оцтом, доведеться вдатися до більш радикальних методів. Для початку можна додати в розчин 50 г рідкого мила. Воно краще відмиє вінілову підлогу. Чим чистити більш складні плями? Щіткою з м'якою нейлоновою щетиною. А от засоби використовуються в кожному конкретному випадку різні.

Видалення потертостей
Щоб позбутися від потертостей на поверхні вінілової підлоги, можна використовувати, знову ж таки, масло жожоба. Рекомендується також аерозольна мастило WD-40. Їх потрібно нанести на м'яке ганчір'я і втирати в потерту ділянку. Цей метод дозволяє виводити, на жаль, тільки потертості і незначні подряпини. А ось глибокі пошкодження з їх допомогою не усунути. Залишиться тільки замінити плитку.

Виведення плям з підлоги
Те, якими засобами чистити вініловий підлогу, залежить від типу забруднень. Так, для видалення плям від вина або їжі потрібно використовувати зволожену густу кашку з соди. Її потрібно втирати мокрою ганчіркою в вініл до того часу, поки забруднення не розчиниться. Спирт виводить чорнило, олівець і косметику, що в'їдається в поверхню підлоги. Лак розчиняється засобом для видалення лаку, але не містить ацетон.

3. Що не можна робити з поверхнею вінілу
Оскільки цей матеріал має дуже привабливу поверхню, багато покупців сумніваються, чи можна чистити вінілову підлогу. Експерти вважають, що не можна вініл терти з великим натиском. Вінілова і навіть просто зубна щітка призведе до втрати блиску. Видаляти забруднення слід м'якими інструментами. Якщо вони не допомагають, то можна поступово посилювати їх жорсткість. Не бажано користуватися миючими засобами на абразивній основі та занадто жорсткими інструмнтами. Також не рекомендується використання агресивної хімії.

Чи можна мочити підлогу
Не рекомендується занадто мочити підлогу. Це може зруйнувати клей, яким вініл кріпиться до підлоги. Адже між плитками залишається зазор, в який проникає волога, поступово розчиняючи клеїть шар. Тому воду потрібно використовувати в міру потреби, без фанатизму. Вона не повинна залишатися на поверхні підлоги. Для цього по завершенні збирання його потрібно ретельно насухо протерти, використовуючи суху ганчір'я.

Інші рекомендації
Ніжки меблів можуть продавлювати вініл, залишаючи сліди, а потім і прориваючи його поверхню. Щоб цього уникнути, майстри радять використовувати спеціальні подушечки, які потрібно прикріпити знизу під ніжками. Їх можна купити в господарському магазині або зробити з товстого повсті. Краще не використовувати меблі на колесах, які можуть прорізати поверхню вінілового покриття.