Ковролін - це найпопулярніше на сьогодні підлогове покриття. Його поверхня дуже м'яка, приємна на дотик і в той же час надзвичайно міцна. Але щоб матеріал прослужив максимально довго і ефективно, важливо знати, як правильно постелити ковролін. Тоді він не втратить свої вихідні характеристики і залишатиметься таким же комфортним, як при покупці.

Як стелити ковролін на різні види основи для підлоги
Даний матеріал виготовляється з синтетичного волокна. Залежно від заданих параметрів, він може мати ворс різної висоти. Його основа може бути резинова, штучний джут, войлочна або ткана. Різною може бути і товщина покриття. Всі ці та інші параметри матеріалу слід враховувати перед тим, як постелити ковролін. Увага до деталей дозволить виконати укладку максимально швидко і якісно.

Особливості ковроліну, актуальні для виконання укладання
Сучасний ковролін відмінно ізолює від зовнішніх шумів, поглинає звуки кроків, під його синтетичною основою відсутні умови для розмноження комах. Але всі ці властивості залишаться в силі тільки за умови правильного монтажу покриття.

Звичайно, у ковроліну також є і маса недоліків. Так, між його волокнами легко затримується пил та інші забруднення, які складно видаляються в процесі збирання. Якщо в дитячій кімнаті постелити занадто пухнасте покриття, то дитина може плутатися ніжками між високим ворсом, між петлями можуть губитися дрібні детальки від іграшок, на які згодом він буде наступати. Особливо непрактично застосування ковроліну на кухні та у ванній кімнаті. Але при всіх цих недоліках по комфортності і зовнішньої привабливості цей пухнастий матеріал залишається поза конкуренцією. Тим більше, що при необхідності його завжди можна швидко і просто замінити.

Поради майстрів
Якщо ви будете виконувати монтажні роботи самостійно, важливо ознайомитися з рекомендаціями фахівців, як правильно постелити ковролін на дерев'яну підлогу, бетонний та інші типи покриттів. Зокрема, безпосередньо на цементувати основу його укладати не можна. Адже бетонний пил має властивість проникати в структуру будь-якого матеріалу, з яким контактує цементована поверхню. Но поверхні ковроліну, який лежав складеним в "коверт" можуть сформуватися складки. Вирівняти їх можна, окропивши поверхню розправленими матеріалу водою.

Технологія розмітки і укладання ковроліну на різні види підлог
Перед тим, як постелити ковролін на дерев'яну підлогу, не потрібно виконувати спеціальні підготовчі роботи. А ось при укладанні матеріалу на бетоноване покриття слід використовувати спеціальну підкладку, яка захистить його від утворення грибка, забезпечить належну гідроізоляцію і амортизацію. Після повного висихання і розрівнювання ковроліну виконуються виміри полотна і його розкроювання за необхідними параметрами.

  1. Для розмітки рулону на зворотній стороні використовується звичайний крейда, маркер або ручка.
  2. Матеріал з невисоким ворсом різати можна звичайними гострими ножицями.
  3. Пишний ковролін зручніше кроїти за допомогою будівельного ножа - різака.
  4. Плінтуса потрібно зняти і поставити на місце після підгонки під них ковроліну.
  5. Полотно стелиться під поріг, який теж перед монтажем покриття знімається.
  6. Щоб постелити ковролін на сходи, кожен елемент фіксується планкою.
  7. Стики полотен до підлоги і між собою приклеюються за допомогою спеціального клею.
  8. Так само виконується ремонт покриття, тому його клаптики слід зберігати.
  9. Не можна укладати ковролін біля пристроїв підігріву з відкритим вогнем.