Ламінат - це один з наймодніших видів покриттів. І не дарма, адже виглядає він дуже стильно, а його характеристики не поступаються будь-яким іншим матеріалам. Але щоб він прослужив максимально довго, потрібно знати, як правильно експлуатувати підлогу з ламінату. Якщо дотримуватися цих нескладних правил, то покриття набагато довше залишиться таким же привабливим і міцним, як спочатку.

Чому ламінат потребує особливого догляду?

Структура ламінату будь-якої марки переважно ідентична. А якщо і відрізняється, то не дуже істотно. Верхній шар ламінату має високу зносостійкість. Але якщо в процесі використання покриття допускати порушення приписів виробників, то матеріал навіть найвищого класу прийде в непридатність. Основна причина, чому ламінат потребує специфічного догляду, - це вразливість замків і деякі інші особливості будови.

Для забезпечення міцності матеріалу і його стійкості до впливу зовнішніх агресивних чинників на його лицьову поверхню наноситься захисний шар з меламіну або акрилу. Його товщина зазвичай становить близько 1 міліметра. В цьому і полягає ламінування дошки. Цей шар не дозволяє руйнуватися декоративному шару з зображенням структури дерева. Також він спрощує процес догляду за матеріалом. Хоча цей шар і вважається невибагливим, але відступ від рекомендацій по догляду за ним призведе до втрати якості покриття.

Як потрібно правильно мити підлогу з ламінату?

Деякі покупці сумніваються, чи можна мити підлогу з ламінату. А якщо можна, то чому? Адже нікому не хочеться пошкодити ідеальний зовнішній вигляд покриття. Але жорстких правил такого догляду не існує. Так, швабру краще вибирати м'які, виконуючи руху уздовж дощок. Вологи в процесі миття підлоги повинно бути мінімальна кількість. Адже при постійному контакті з водою поверхню матеріалу може зіпсуватися. Це пов'язано з тим, що вода буде проникати в стики. А вони не покриті захистом. Через це в структуру виробів проникне волога, від чого вони роздуються і пожолобляться. В цьому і полягає відповідь на питання, чи можна мити водою ламінат. Тобто, його потрібно просто протирати добре викрученій дрантям. Вологе прибирання може виконуватися раз в 7 днів. Якщо випадково на підлогу розлилася вода, його потрібно негайно витерти ганчіркою насухо. Інші правила, як мити ламінат, можна сформулювати так:

  • Температура води при витирання підлоги не повинна перевищувати 35-40 ° С;
  • Вода повинна бути чиста, не каламутна, щоб зберегти блиск матеріалу;
  • Стійкі плями перед прибиранням потрібно окремо витерти вологою ганчіркою;
  • Бруд краще видаляти при його появі, не даючи йому вбратися в покриття;
  • Для видалення залишків їжі використовується стандартний миючий засіб;
  • РН застосовуваних для покриття миючих засобів повинен бути нейтральним,
  • Залишки миючого засобу на підлозі потрібно ретельно вимити ганчіркою і теплою водою;
  • Плями від фломастерів, чорнила і лаку видаляються з використанням ацетону;
  • Жувальну гумку і віск можна усунути, приклавши до плями грудку льоду;
  • Смуги від підошов взуття видаляються ластиком і фланеллю, просоченою маслом.

Який догляд за глянцевим і матовим ламінатом?

Ламінат може мати матову або глянцеву, так звану поліровану поверхні. Останній варіант потребує особливого догляду. Перед тим, як мити глянцевий ламінат, з нього потрібно видалити пил. Витирати поверхню потрібно до блиску сухою фланеллю. По такій підлозі небажано ходити босоніж, щоб не залишалися специфічні сліди. Якщо ламінат матовий, то за ним доглядати ще складніше. На його поверхні краще затримується бруд, а згодом виступає восковий шар. Щоб його видаляти, потрібно використовувати спеціальні засоби для чищення, до складу яких входить спирт. Але ще важливіше розібратися, як мити ламінат з фаскою. Він особливо чутливо до води, хоча його торці і захищені гідрофобним покриттям. Тому протирати його потрібно вологою, добре віджатою ганчіркою.

Якими засобами доглядати за ламінатом?

Виробники випускають безліч спеціальних засобів для догляду за ламінатом. Адже для такої підлоги підходять не всі види побутової хімії. Так, для догляду за ламінатом не можна використовувати засоби з абразивними частинками, які можуть зруйнувати його захисний шар. Якщо такий порошок потрапить на підлогу, то видалити його буде майже неможливо. Згодом місця з пошкодженнями відновити не вийде, тому доведеться замінювати частину ламінату. Тому краще заздалегідь продумати, які засоби використовувати для догляду за ламінатом.

До складу цих засобів не повинен входити віск і мастика, призначені для деревини. Адже вони не зможуть вбратися в структуру ламінату, а залишаться на його поверхні у вигляді плям і розводів. Не варто захоплюватися і народними засобами. Адже, наприклад, оцет призведе до утворення розводів. Мило та інші аналогічні засоби будуть поступово руйнувати захисну поверхню матеріалу. А для видалення залишків мила потрібно використовувати багато води. До руйнування зовнішнього шару приведуть і засоби, рН яких має кислу або лужну реакцію. У будь-якому разі не можна застосовувати відбілюючі засоби.

Щоб розібратися, чим мити ламінат, можна ознайомитися з рекомендаціями його виробника. У торгівлі представлений величезний асортимент спеціальних засобів для такого делікатного матеріалу. Переважно це спреї або гелі, що істотно спрощують прибирання і роблять його більш зручним.

Вони зроблять покриття блискучим, а також допоможуть видалити сліди забруднень. Засоби можуть бути у вигляді концентрату або готового розчину, для щоденного застосування або рішення спеціальних завдань, таких як полірування.

Як правильно експлуатувати підлогу з ламінату?

Перед тим, як експлуатувати підлогу з ламінату, потрібно ознайомитися з рекомендаціями фахівців. Якщо їх дотримуватися, то підлога прослужить набагато довше, ніж гарантує виробник. Такі рекомендації дуже прості:

  • Не ходити по поверхні підлоги у взутті на підборах;
  • Використовувати накладки з повсті на ніжки меблів;
  • Пошкодження маскувати спеціальними пастами;
  • Не допускати падіння важких і гострих предметів;
  • У місцях постійного застосування настилати килимки;
  • Вологу з поверхні ламінату прибирати швидко і насухо
  • Чистити підлогу пилососом через кожні кілька днів.