Особливості правильного догляду за ковроліном

Ковролін користується попитом, як одне з найбільш практичних і зносостійких покриттів для підлоги. Привабливий зовнішній вигляд, доступна ціна, величезний вибір кольорових і дизайнерських рішень дозволяють використовувати ковролін в будь-яких приміщеннях: дитячій, спальні, передпокої. Також користується попитом ковролін в офісному середовищі, оскільки відмінно витримує навіть самі інтенсивні навантаження.

Однак, зробити термін його експлуатації ще довше, зберегти яскравість кольору, привабливість покриття легко, якщо правильно використовувати і доглядати за ковроліном.

До відносних недоліків ковроліну можна віднести здатність вбирати бруд і пил. Тому важливо регулярно чистити покриття, за допомогою пилососа і спеціальної насадки.

Перш за все, щоб ковролін прослужив вам довгі роки, не втрачаючи привабливості, важливо правильно вибрати його. Звертайте увагу на клас зносостійкості - для приміщень з підвищеною прохідністю, таких як коридор, передпокій, кухня, підходить ковролін з маркуванням 31-33. Для спальні, дитячої, кабінету цілком достатньо покриття 21-23.

Для приміщень з підвищеною вологістю підбирайте відповідну різновид ковроліну - на гумовій або ПВХ підкладці. Такі покриття стійкі до впливу вологи, тому прекрасно зберігають форму навіть у ванній кімнаті, кухні.

Ковролін в коридорі можна захистити від попадання бруду, піску, а значить, запобігти руйнуванню ниток, швидкого зносу. Для цього достатньо покласти біля вхідних дверей килимок. Якщо на ковроліні з'явилися плями, намагайтеся видаляти їх відразу, щоб вони не встигли глибоко вбратися в матеріал. Найкраще чистити ковролін за допомогою пилососа, оскільки віник і щітка тільки забивають пил, бруд вглиб волокон.

Прибирання ковроліну різних видів

Догляд за покриттям підлоги залежить від матеріалу виготовлення. Натуральний ворсовий ковролін потрібно чистити пилососом 2-3 рази на тиждень. Також можна використовувати спеціальну електричну щітку, яка розділяє склеєні волокна. За рахунок цієї особливості сміття видаляється більш ефективно. Натуральний ковролін не чистять миючим пилососом, оскільки волога створює ідеальні умови для поширення цвілі. Якщо вам потрібно затерти пляма на ковроліні, потрібно використовувати мінімальну кількість води.

Регулярно, приблизно, один раз на місяць потрібно проводити глибоку чистку ковроліну, із застосуванням спеціальних порошків. Такі засоби містять особливі гранули, які вбирають забруднення. Коли порошок видаляє всі забруднення, то змінює колір, після чого його можна прибрати пилососом.

Повернути яскравість кольору ковроліну можна простим способом - обробити щіткою, змоченою в розчині з води і нашатирного спирту.

Синтетичний ковролін менш вимогливий до прибирання - його можна чистити звичайним, а також миючим пилососом. Звичайно ж, після завершення чистки потрібно ретельно видалити надлишки води. Хоч такий ковролін має вологостійку основу, волога поступово розмиває брудовідштовхуюче просочення, отже, ковролін втрачає привабливий вигляд, швидше брудниться. Чистити синтетичне покриття регулярно дуже важливо, щоб зберегти привабливий зовнішній вигляд ковроліну, перешкоджати розмноженню патогенних мікроорганізмів.

Як впоратися з неприємними запахами?

У приміщеннях з надмірною вологістю ковролін часто отримує запах затхлості, прілості. Усунути його можна допомогою спеціальних засобів, призначених для боротьби з цвіллю. Також рекомендується очистити ковролін паром або методом кварцування. Звичайно ж, потрібно переглянути систему вентиляції, щоб позбутися надмірної вологості.

Запах аміаку - вічна проблема власників котів і собак. Вивести цей запах складно, але спробувати можна. Для цього використовується 3% розчин перекису, яким обробляється пляма, після цього промивається водою і просушується тканиною.

За допомогою харчової соди також можна усунути багато неприємних запахів. Порошок потрібно втерти в ворс, залишити на кілька годин, далі промити оцтом, а потім водою. Оброблене місце добре висушити.

Якщо ви вирішите використовувати готові, магазинні засоби для усунення запаху, спочатку перевіряйте їх дію на непомітній ділянці.

Боротьба з плямами

Як би ми не старалися, на ковроліні неминуче утворюються плями, особливо знайоме це сім'ям з маленькими дітьми. Чим раніше ви візьметеся за виведення забруднення, тим більше шансів на його повне усунення. Бажано заздалегідь придбати спеціальні засоби для виведення плям для конкретного типу килимового покриття. Засіб наноситься на паперовий рушник або серветку, далі пляма обробляється, від країв до центру.

Якщо на ковролін потрапив густий крем, видалити його можна столовою ложкою - повільно пересувайте її від краю до центру плями, знімаючи речовину. Після цього обробіть пляму відповідним розчином.

Свіжі плями від вина, кави, чаю, соку, пива, ягід можна вивести розчином з 1 чайної ложки оцту і літра води.

Застарілі плями також є шанс вивести - на них потрібно нанести гліцерин, залишити на ніч. Вранці обробити ділянку густим мильним розчином.

Плями від білкових продуктів - молока, сиру, майонезу, а також шоколаду, потрібно видаляти миючим засобом, після чого промокнути серветкою, змоченою в нашатирному спирті.

Якщо на ковролін потрапив віск або парафін, їх потрібно застелити тканиною, пройтися по ній гарячою праскою. Розплавлене речовина просто вбереться в тканину.

Жувальну гумку потрібно попередньо заморозити. Звичайно, ковролін не поміщається в морозилку, зате на нього можна покласти пакет з льодом. Коли речовина замерзне, її можна відколоти або зняти.

Якщо на килимі залишилися сліди вуличного бруду, дайте йому висохнути, а потім пропилососьте покриття.

Дотримуючись простих правил експлуатації, дбайливо доглядаючи за ковроліном, ви забезпечуєте збереження привабливого зовнішнього вигляду, м'якості ворсу і яскравості кольору.