Основні особливості і різновиди лінолеуму
 Щоб правильно підібрати покриття для підлоги для будинку, слід уважно вивчити основні критерії, приділити увагу різновидам. Нагадаємо, що саме лінолеум користується підвищеним попитом у покупців кілька десятків років, в першу чергу, за рахунок доступної ціни. Низька вартість доповнюється зносостійкість, величезною палітрою кольорів і широким вибором дизайнерського оформлення. Верхній шар лінолеуму надійно захищає покриття від пошкоджень, продавлювання, пошкодження високими температурами, вигоряння на сонці.

 За походженням, використовуваній сировині, розрізняють лінолеум зі штучних і натуральних компонентів. Останній проводиться з деревної муки, смоли, натуральних пігментів, лляної олії, порошку вапна. Готова маса наноситься на міцну джутову основу. Відсутність синтетичних компонентів гарантує нульовий ризик розвитку алергічних реакцій. Тому такий лінолеум відмінно підходить для сімей з дітьми, людей зі схильністю до алергічних реакцій.

 Натуральний лінолеум добре переносить механічні пошкодження, довгі роки зберігає привабливість і яскравість малюнків, не вигоряє на сонці. Присутність у складі лляної олії наділяє покриття бактерицидну властивість, а це важливий бонус при використанні в квартирах. Натуральний лінолеум легко підібрати по відтінку або візерунку, вибрати оптимальний варіант під будь-який стиль інтер'єру. 

 Лінолеум, що складається з ПВХ маси, може наноситися на підкладку, тканинну або синтетичну, випускається з одним або багатьма шарами. Лінолеум з полівінілхлориду дуже добре переносить стирання, тиск, високі температури, має низьку теплопровідність. Крім того, виробничі особливості дозволяють створювати покриття з більш різноманітним вибором кольорів і візерунків, тому вибирати оформлення штучного покриття набагато простіше. ПВХ лінолеум дуже просто укладати, за ним легко доглядати, для цього не потрібні спеціальні засоби для очищення.

 Гумовий лінолеум (релин) виготовляється з високоякісної, щільної гуми, з додаванням спіненого каучуку. Такому покриттю не страшні пошкодження, волога, на ньому не утворюється цвіль, гниль, він володіє високими механічними властивостями тепло- і звукоізоляції. Виходячи з цих особливостей, це відмінний вибір для ванної та туалету.

 Ключові фактори вибору
 Важливий критерій при покупці лінолеуму для квартири - клас зносостійкості, який маркується двозначним числом. Під першою цифрою мається на увазі тип приміщення (1 і 2 житлові кімнати низької та середньої прохідності, 3 - офіси, 4 - склади, виробництва). Друга цифра позначає допустиму прохідність. Наприклад, лінолеум з маркуванням 1 розрахований на укладку в кімнатах з низьким рівнем прохідності, 2 - помірна прохідність, 33-34 - висока прохідність, лінолеум понад 4 класу витримує інтенсивні навантаження.

 Перед покупкою потрібно врахувати особливості чорнового покриття - для рівної поверхні можна вибирати тонкий лінолеум. Якщо на підлозі є нерівності, дефекти, які складно вирівняти, вибирайте покриття максимальної товщини.

 При покупці лінолеуму ви також можете орієнтуватися на класифікацію за типом застосування: побутовий, напівкомерційний і комерційний. Останній варіант розрахований на використання в офісах, виставках, готелях. Побутовий лінолеум - відмінний вибір для спальні, дитячої кімнати, вітальні. В кухню, коридор або передпокій краще підібрати напівкомерційний лінолеум, гідно витримує більш інтенсивні навантаження.

 Відповідне покриття для різних кімнат
 Перед покупкою вивчіть основні характеристики, ключовий серед яких є товщина захисного шару. Для кімнат із середнім навантаженням, де підлоги найчастіше толочаться - в коридорі, передпокої, покриття повинне мати максимальний захист 0.8 мм, а для спальні, кабінету можна вибрати лінолеум з мінімальним покриттям 0.4 мм. Наявність лакового шару додатково спрощує прибирання - це вимога особливо актуально для кухні, де підлогу бажано протирати кілька разів на день.

 Для цих приміщень цілком підходить полівінілхлоридний лінолеум, бажано, з категорії напівкомерційного. Візерунок і відтінок покриття повинен поєднуватися з інтер'єром. Найбільш затребуваними в цих кімнатах залишаються покриття з візерунками під плитку або паркет.

 Вітальня - в цю кімнату можна вибирати побутовий лінолеум товщиною 2.5 мм, натурального походження, добре витримує помірні навантаження. Натуральний лінолеум, теплий, приємний на дотик, допоможе створити комфортну і затишну атмосферу.

 У спальню підходить лінолеум нейтральних кольорів, теплої колірної гамми, товщиною  від 2.0 мм. Кращими варіантами є побутовий лінолеум на поліестерової підкладці, покриття на щільному спіненої ПВХ підкладці. Такі покриття відрізняються хорошою тепло- і звукоізоляцією, тому створюють затишну атмосферу в спальні.

 Для дитячої кімнати краще підібрати побутовий лінолеум з щільним захисним покриттям від 0.4 мм. Наявність антибактеріального покриття - важливий бонус для підлоги в кухні або дитячій кімнаті, де чистота особливо актуальна. Натуральний лінолеум вже володіє цими властивостями, а якщо ви вибираєте штучне покриття, уважно вивчайте характеристики.

 Балкон і інші неопалювані приміщення - підходить ПВХ лінолеум з максимальним захисним шаром. Варто враховувати негативний вплив сонячних променів, негативних температур, тому лінолеум повинен мати додатковий захист.

 Не менш важливий критерій - забарвлення лінолеуму, що залежить від ваших уподобань і загального колірного фону, особливостей інтер'єру. Для кімнати відпочинку вибирайте м'які, пастельні відтінки. Лінолеум для дитячої можна вибрати в яскравих, але не помітних, кольорах, з кумедними малюнками.