Щоб штучна трава, укладена на поверхню, гармонійно виглядала і не зміщувалася при пересуванні по ній людей, її необхідно правильно укласти й закріпити. Для кожного типу основи існує своя технологія фіксації. Однак для застилання невеликих площ, експлуатація яких не буде занадто інтенсивною, необов'язково залучати професіоналів.

Як закріпити покриття на грунті

Якщо штучний газон укладається на грунт, то установка підкладки не потрібна, але в багатьох випадках вона все ж необхідна. На ігровому полі дуже важливий надійний захист людей від травм та їх комфорт при бігу й стрибках, тому монтаж штучної трави прямо на землю – не найкраще рішення. Спортсменам потрібно створити амортизацію, і вже хоча б для цього варто постелити підкладку. Ідеальні варіанти для неї – пісок, змішаний з гравієм, або дрібна щебінка.

Перед початком монтажних робіт необхідно ретельно підготувати підставу, видаливши з грунту кореневища рослин і органічні залишки. Для цього зніміть шар дерну завтовшки 5–10 см. Після цього розрівняйте поверхню, щоб вийшов гладкий майданчик.

При відсутності можливості організувати невеликий ухил для стоку дощової й талої води подбайте про дренажі. З цим завданням чудово справляється прошарок з гравію або суміші щебеню з піском. Штучна трава сама по собі стійка до вологи, але якщо грунт під нею буде постійно сирим, то буде створено сприятливі умови для розмноження цвілі й гниття.

Ще одна причина для організації підкладки – запобігання росту бур'янів під штучною травою. Найкраще засипати земляну основу сумішшю щебеню з піском, а поверх неї рівномірно розмістити шар самоуплотняющегося гравію розміром приблизно 0,5 см. Більший матеріал досить важко розподіляти по поверхні. Потім акуратно, щоб не порушити насип, полийте ділянку водою з відра або шланга і утрамбуйте підкладку важкою колодою, виброплитою або спеціальним катком.

Монтаж та фіксація газону

Далі розстеліть на майданчику штучну траву і залиште її в такому стані на 10–20 годин. За цей час розпрямляться ворсинки і вирівняються складки полотна. Перш ніж зафіксувати краї штучного покриття, упевніться, що між ними немає зазорів і вони впритул стикуються один з одним. При необхідності обріжте надлишки.

Прикріпити краї рулону до грунтової основі допускається за допомогою звичайних довгих цвяхів, забивши їх молотком. Капелюшки не будуть помітні серед травинок. Можна з'єднати краї штучного полотна між собою за допомогою підкладеної з вивороту клейкої стрічки. Краще робити це безпосередньо після зрізання надлишків, поки покриття не деформувалося під впливом перепадів температури зовнішнього середовища.

Нанесення розмітки

Часто на майданчиках для футболу, баскетболу або волейболу потрібна ігрова розмітка. Іноді вона буває нанесена вже на етапі виробництва спортивної трави. Але частіше кольорову розмітку доводиться вклеювати додатково. З цією метою по намічених лініях з покриття вирізають смуги потрібної довжини й ширини. У це місце поміщають сполучну стрічку і наносять на неї клей. На ньому закріплюють розмітку і прокочують валиком. Не можна допускати попадання під неї травинок, інакше вся конструкція виявиться недовговічною.

Коли клей повністю висохне (1–2 доби, в залежності від сезону), вічнозелене поле засипають шаром дрібнозернистого кварцового піску. Після цього траву треба прочесати і наповнити гумовою крихтою.

Фіксація штучного газону на бетоні або асфальті

На бетонну або асфальтовану підставу штучну траву укладають на прибудинкових ділянках, терасах, верандах, балконах та лоджіях. Тут підкладка потрібна однозначно. Вона зробить ходіння по покриттю комфортним і охоронить газон від протирання і стрімкого зносу, які неминучі при терті об тверду основу. Як прокладка між травою і бетоном або асфальтом використовується тонке полотно, виконане з пухкої гуми. Підійде і спеціальне покриття з геотекстилю. Можна використовувати ці матеріали як окремо, так і разом.

Після установки підкладки штучну траву вмонтовуйте за такою технологією:

  1. Бетон або асфальт очистіть від сміття і забруднень.
  2. Розкачайте рулони штучного газону на майданчику. Кожен наступний шар укладайте злегка внахлест на попередній.
  3. Залиште розстелене полотно на добу для повного розпрямлення.
  4. Підріжте краї пластів, щоб вони були встик один до одного.
  5. З'єднайте їх між собою за допомогою клейкої стрічки. Для більш надійної фіксації зміцнить шви скобами.
  6. Обладнайте ділянку декоративними бордюрами або плінтусами.

Монтаж вічнозеленої трави – не така вже й складна справа. Невеликий штучний газон можна укласти і зафіксувати самостійно як на грунті, так і на забетонованому або асфальтовому майданчику. У всіх випадках потрібно дотримуватися лише однієї умови – настил покриття проводиться тільки при плюсовій температурі повітря.