У дизайні інтер'єрів останнім часом дуже модним стало вертикальне озеленення. Це декоративний прийом, при якому «висаджується» живий мох, натуральна або штучна трава на стіну. Як кріпити таку прикрасу існує маса способів. Але на практиці використовується переважно кілька перевірених, гарантовано правильних варіантів подібного монтажу.

Чим і як прикріпити штучну траву на стіну?
Звичайно, можна прикрасити приміщення живою зеленню. Але такий декор дорожче штучного в раз 10-20. Інший аргумент на користь замінника - необхідність скрупульозного догляду. Адже натуральна зелень не буде рости без своєчасного поливу, оптимального підсвічування і підживлення. Її доведеться періодично обробляти, видаляти відмерлі і переросли частини, висаджувати свіжі. Все це вимагає багато часу, досвіду і коштів. Такий декор і виростити, і зберегти набагато складніше, ніж приклеїти штучну траву на стіну або стелю.

Стабілізований мох
Хоча, справедливості заради варто відзначити, що так званий стабілізований мох більш вигідний в тому плані, що він повністю екологічний, на відміну від поліпропіленового газону. Він менш вибагливий у догляді, ніж натуральна трава, оскільки не вимагає поливу і спеціального підсвічування. Такий мох можна придбати:

  • Пластами - ворсистий, застосовується як моно-стіна або основа для вертикального саду;
  • Ягель - дуже пухнастий, фактурний і об'ємний, використовується як акцентних матеріал;
  • Купинами - має виразну, багатою фактурою, нагадує живий ландшафт.

Штучний газон
Оскільки сучасній людині важко викроїти час для такої розкоші, як догляд за живою зеленню, дизайнери не придумали нічого кращого, як закріпити штучну траву на стіну в якості гідної заміни натуральному газону.

Переваги
Синтетична зелень володіє відмінними характеристиками, природним зовнішнім виглядом, довговічністю. До її переваг можна зарахувати:

  • практичність;
  • довговічність;
  • зносостійкість;
  • невибагливість;
  • естетичність.

Різновиди
Сучасні виробники випускають різні види штучних газонів. Основний з них - рулонний трава, міцно прикріплена на сітчастий багатошаровий матеріал, виготовлена ​​з волокон поліетилену або поліпропілену. Вона пришивається до латексних сополімерів, а специфічні добавки підсилюють міцність матеріалу. Таку штучну траву не потрібно поливати, удобрювати, косити і підсівати. Вона стійка до впливу різних погодних умов, включаючи сонячний ультрафіолет і контрастні температури. Якщо знати, як приклеїти штучну траву на стіну, і правильно це зробити, то в результаті вона буде виглядати як найвишуканіший декор. На відміну від натуральної зелені, він буде залишатися зеленим в будь-яких умовах експлуатації. Сучасний рулонний трав'яний газон не має властивого пластмасі блиску. Його просто неможливо відрізнити від живої трави. За матеріалом, що використовується при виробництві трави, розрізняють волокна:

  • Фібріліровані, які мають вигляд широких надсічених смуг. Вони в ході прочісування розщеплюються, в результаті чого покриття виходить більш жорстким. Кріплення трави з такими волокнами найзручніше, адже пухнастий ворс не заважає проведенню монтажних робіт;
  • Поліпропіленові, які обходяться трохи дорожче. Такі монофіламентні волокна виробляються з сополімера традиційних пропілену і етилену з приставкою «полі». Їх структура найбільш наближена до природної траві. Травинки мають ущільнюючі ребра;
  • Комбіновані, які виробляються і з монофіламентних, і з фібрілірованних волокон, що забезпечує максимальну природність зовнішнього вигляду і довговічність покриття. Кріпиться матеріал за стандартною технологією на заздалегідь підготовлене на стінці місце.

Підсипка трави
Оскільки трава на стіні не буде піддаватися таким потужним впливам, як на футбольному полі, її не потрібно засипати піском або латексної крихтою. Таке незасипне кріплення забезпечує високу естетичність штучного трав'яного декору. Переважно висота волокон трави становить від 4 до 35 міліметрів. Така прикраса може мати різноманітний окрас - від білого до синього, і безлічі зелених відтінків. Застосування імітації підсохлої трави, травинок різних відтінків і висоти надає вертикальному газону максимальної природності.

Спосіб кріплення
Спочатку потрібно вибрати варіант трави, від якого буде залежати спосіб монтажу. Зробити кріплення можна декількома способами. Після укладання покриття фіксується. Для більшої надійності і безпеки отриманої конструкції потрібно використовувати з'єднувальні двосторонні клейкі стрічки 30-сантиметрової ширини, двокомпонентний спеціальний клей і страхувальні скоби. Порядок укладання простий:

  • Заплановану ділянку стіни або стелі зачищається від сміття, старої штукатурки і фарби. В ідеалі потрібно досягти бетонної основи;
  • Стіну потрібно попередньо обробити ґрунтовкою, марка якої підійде під придбаний клей, який використовується для монтажу стіни;
  • Штучну траву потрібно розмістити з невеликим нахлестом (не більше 15 мм), прикріпивши до змащеній рясно клеєм стіни за типом шпалер;
  • Ділянки трави, використані як нахлест, потрібно акуратно обрізати встик, щоб отримати ідеально рівне покриття і проклеїти стрічкою;
  • Щоб поліпшити якість і надійність кріплення, по швах потрібно додатково закріпити полотно непомітними на загальному тлі скобами;
  • По контуру трав'яного покриття можна використовувати декоративний бордюр у вигляді рами зі штучного каменю, дерева або інших матеріалів.

Оптимальний спосіб, як клеїти штучну траву на стіну в різних умовах її експлуатації, підкажуть консультанти ПолMall. Вони розпишуть покроково кожну дію. А при необхідності майстри інтернет-магазину можуть самостійно виконати кріплення декоративного газону на стіну або стелю. Обійдеться це в символічну суму, а ось якість монтажу буде максимально високим.