Оформлення місця з'єднання ламінату й керамічної плитки за допомогою поріжка – найчастіше використовуваний та найпростіший у виконанні варіант. При грамотному проведенні робіт і правильному виборі стикувальної накладки готове підлогове покриття буде виглядати досить естетично.

Переваги методу

Такий спосіб має ряд переваг в порівнянні з облаштуванням з'єднувального шва без порога:

  • Простота установки декоративної планки. Виконати це завдання цілком під силу навіть недосвідченому будівельнику.
  • Можливість замаскувати досить широкий зазор між підлоговими покриттями.
  • Збереження привабливого зовнішнього вигляду ламінату – він точно не деформується й не вздується поблизу шва.

Види стикувальних порогів та їх монтаж

Існують з'єднувальні планки на стик, що виконані з різних матеріалів і мають різноманітну форму. Від того, яку з них ви виберете, буде залежати специфіка монтажу порога та його експлуатаційні характеристики.

Пороги з ПВХ

Накладки з ПВХ-матеріалу бувають як гнучкими, так і жорсткими. Перші використовуються при оформленні хвилястих з'єднань та стиків неправильної форми. ПВХ-пороги пропонуються в торговій мережі за невисокими цінами, мають широкий модельний ряд і безліч колірних рішень. Можна підібрати планку, максимально відповідну дизайну ламінату.

Встановлюються вони досить просто. Подібно монтажу підлогового плінтуса, за допомогою саморізів на чорновій підлозі ставиться підстава. А завдяки наявності спеціальних пазів після укладання плитки й ламінату поверх них замикається декоративна кришка. Деякі моделі передбачені для установки на стик з різницею висот до 1 см.

Монтуються ПХВ-пороги в наступному порядку:

  1. Після виконання стяжки підлоги в потрібному місці креслиться лінія стику.
  2. Укладається плитка.
  3. Під неї заводиться частина підстави порога.
  4. Монтується ламінат. Торець його покривається герметиком.
  5. Встановлюється декоративна кришка, яку теж можна обробити герметизуючим складом для запобігання попадання під неї сміття.

Накладки з металу

Металеві пороги міцні, красиві та доступні за ціною. А в поєднанні з ламінатом сріблястих відтінків та сірої плитки для підлоги блискучі алюмінієві накладки виглядають взагалі незрівнянно. Профілі такого порога бувають як вигнутими, так і рівними. Перший варіант прекрасно підходить для оформлення стику підлогових покриттів з висотою, що різниться. Ця ж задача легко вирішувана завдяки металевим накладкам зі сторонами різної товщини.

Існує помилка, що всі пороги з металу – жорсткі, та їх можна монтувати тільки на прямих швах. Але існують і гнучкі моделі алюмінієвих профілів. На їх підставі є прорізи, за допомогою яких легко організовуються стики навіть химерних форм.

За методом кріплення металеві пороги бувають:

  • Потайними, що складаються з кріпильної частини, яка фіксується на підлозі, та декоративної, що встановлюється на кріпильну.
  • Відкритий. Монтуються на підлоговому покритті за допомогою саморізів.
  • Самоклеючі. Це найпростіший в установці варіант, але не варто розраховувати, що такі пороги прослужать довго і будуть міцно триматися.

Якщо розглядати форму поперечного перерізу планки, то в продажу зустрічаються металеві вироби:

  • Т-образні. Всі кріплення встановленого порога заховані, зовні видна лише його декоративна плоска частина.
  • L-образні. Ідеально підходять, якщо є необхідність облаштувати шов невеликої ширини. Але потрібно, щоб висота ламінату та плитки була однаковою. Нижня (довга) частина порога монтується під плиткою.
  • Плоскі, які фіксуються на підлоговому покритті саморізами.

Поріжок з МДФ або дерева

Така обробка стику між плиткою і ламінатом – найестетичніше рішення. Підлога буде виглядати приголомшливо. Однак дерев'яні пороги досить дорогі й можуть деформуватися від вологи та температурних перепадів. Крім того, такими виробами неможливо прикрити шов складної конфігурації – планки зовсім не згинаються.

Дещо спокійніше за ціною пороги з МДФ. Їх по виду майже неможливо відрізнити від натурального дерева, але таке рішення набагато практичніше. МДФ-матеріал більш стійкий до коливань температур і впливу води, але, як і дерево, він не може похвалитися пластичністю.

Вибір порога та можливі проблеми при його установці

При можливості вибору перевагу варто віддавати гладким накладкам, які не мають рельєфного візерунка на лицьовій поверхні. Інакше прибирання підлоги буде ускладнено. Краще купувати вироби з прихованим кріпленням.

В ідеалі стикувальний поріжок повинен відповідати декільком критеріям:

  • Поєднуватися за кольором з ламінатом і плиткою.
  • Бути не більше 1,5 см в ширину.
  • Мати товщину декоративної кришки до 2 мм, щоб при ходьбі по підлозі та при її митті не було труднощів.

Найбільша складність, яка може виникнути в процесі монтажу, – стик неправильної форми. Іноді підібрати відповідний поріжок буває вкрай проблематично. Перешкодою може стати і довжина накладки. Стандартно вона не перевищує 2,7 м, тому при більш довгому стику доведеться додати шматочок планки.