Ви запланували установку нової вінілової підлоги й не знаєте, як укласти підлогу, щоб вона була красивою і прослужила довгі роки? При укладанні вінілової підлоги слід дотримуватися кількох правил про які нижче в цій статті.

 Визначаємо напрямок укладання вінілової підлоги

 Вінілові сучасні підлоги в українських інтер'єрах переважають підлоги з дерев'яною обробкою. Щоб структура дерева на окремих вінілових панелях максимально виділялася, добре вибирати напрямок укладання відповідно до зовнішнього вигляду приміщення. Ось кілька простих порад, які допоможуть вибрати правильний напрямок.

  • Укладайте вінілові панелі паралельно основному джерелу світла, найчастіше вікна. Світло буде падати на довшу сторону деталей і буде здаватися, що вони трохи довше. Крім того, добре виділяється декор з дерева.
  • Дотримуйтесь однакового напрямку установки у всіх кімнатах. Це практично і виглядає краще, ніж вибирати різне спрямування в кожній кімнаті.
  • Покладіть вінілову підлогу паралельно сходів. Це збереже красиві лінії, і якщо сходи будуть оформлені таким же декором, все ідеально вам створить гарний інтер'єр.
  • Укласти паралельно балкону і французьким (панорамним) вікнам. Тут теж вид краще, коли лінія балкона або вікон збігається з підлогою.
  • Зіставте напрямок підлоги з дверними коробками. Це особливо зручно, якщо перехідна планка має такий же декор, як і підлога.

 Якщо неможливо дотримуватися всіх перерахованих вище правил в усьому інтер'єрі, вибирайте установку відповідно до найбільш часто використовуваних приміщень. Як правило, напрямок кладки буде залежати від кладки в вітальні.

 Тип укладання вінілових панелей визначає зовнішній вигляд кімнати й виділяє декор

 Як тільки ви дізнаєтеся, в якому напрямку укладати вінілову підлогу, вам потрібно вирішити, який тип вінілового покриття підійде найкраще. У кожного типу є свої плюси і мінуси.

 Укладання без регулярного повторення — так звана дика в'язка

 Це найпростіший вид укладання вінілової підлоги. Укладання вінілових деталей без повторень — кращий спосіб виділити дерев'яний декор. Ви ставите першу вінілову платівку в верхній лівий кут кімнати, поступово додаючи нові частини, поки не дійдете до протилежної стіни, де ви відріжете крайню частину в міру необхідності і використовуєте затиск на початку другого ряду. Це процедура при укладанні всієї підлоги. Якщо ви виявите, що обрізаний кінець деталі буде занадто коротким, щоб почати новий ряд, використовуйте повністю нову дошку. Однак майте на увазі, що більш короткі сторони дощок в рядах повторюють не менше 1/3 довжини дощок.

 Укладання з регулярним повторенням — англійська палітурка, назвемо цей вид укладання так

 Тип укладання, при якому більш короткі сторони дощок регулярно повторюються в половині або третині дощок попереднього ряду, особливо популярний серед людей, які звикли до керамічної плитки та її точної регулярності. Широко застосовується рівне укладання з регулярним повторенням.

 Укладання під ялинку або візерунок в ялинку

 Більшості з нас траплялася кладка «на дереві» у вигляді паркетних дощок. При закритій вініловій підлозі виникає проблема з цим типом установки, тому що не всі плаваючі вінілові підлоги мають однакові замкові з'єднання на довгій і короткій стороні вінілової панелі. Якщо замкові з'єднання різні, з'єднати дошки разом неможливо. Якщо вам подобається цей тип укладання, дізнайтеся заздалегідь у продавця, які плаваючі вінілові підлоги допускають цей тип укладання, і виберіть підлогу відповідно. Як варіант, виберіть склеєні деталі.

 Коса

 Цікавий і кілька екстравагантний спосіб укладання — укладання «на косу», де вінілові деталі не копіюють напрямок стін, а перетинають кімнату по діагоналі. Оскільки це дуже складний тип монтажу, радимо звернутися до професіонала, який має досвід роботи з цим типом установки.

 Пам'ятайте про відходи, що утворюються при різанні

 Крій нерозривно пов'язаний з укладанням вінілової підлоги. Це відходи, які утворюються при різанні вінілових деталей в той час, коли ці відрізані деталі вже неможливо ніде з'єднати. Розмір пропила залежить від типу установки, а також від форми і конструкції приміщення.

  • Найменший виріз від 3% до 5% відбувається при установці без регулярних повторень і в квадратних приміщеннях, де немає ніш і колон.
  • Зріз від 5% до 10% є звичайним для укладання з регулярним повторенням. Також є більший розріз в приміщеннях прямокутної форми і там, де є нетипове рішення з великою кількістю кутів, або в приміщеннях, де кругла стіна, або є колона або ніша.
  • Якщо ви вибрали кладку «на дереві», то потрібно розраховувати на зріз в 10-15%.
  • Великий поперечний переріз 10%-30% створюється, коли кімнати неправильної форми, є як колони, так і ніші, заокруглені стіни і інші перешкоди, які необхідно вирішити шляхом різання дощок.
  • Найбільший поріз в 30% відбувається при укладанні на косу.

 Ви хочете, щоб підлога була надійно укладена?

 Мало хто має хороший досвід укладання вінілової підлоги, щоб бути впевненим в тому, що вони впораються з укладанням без будь-яких проблем. Якщо ви не хочете починати укладання самостійно, вам слід звернутися до фахівців, які мають досвід укладання вінілових підлог і можуть дати вам кваліфіковану консультацію щодо вибору підлоги і правильному вибору напрямку і типу укладання.