При укладанні лінолеуму буває недостатньо майстерності і акуратності. Щоб підлогове покриття вийшло максимально якісним і довговічним, потрібно вибрати оптимальний спосіб його кріплення. Досвідчені майстри рекомендують використовувати найнадійнішу технологію - клейовий монтаж. Але який клей для лінолеуму вибрати найправильніше? Розібратися в цьому питанні допоможе аналіз сучасних клеючих засобів.

Чому краще укладати лінолеум на клей?

Лінолеум, просто покладений на чорнову підлогу, може нормально експлуатуватися тільки в кімнатах, площа яких не перевищує 10 м2. Чим більше полотнищ потрібно укладати, тим більше вірогідності, що вони будуть погано триматися, а покриття буде деформуватися. Саме в таких умовах необхідно використовувати клей для лінолеуму. Який вибрати - в кожному конкретному випадку залежить від виду придбаного лінолеуму, а також від якості і виду чорнової підлоги.

Переваги клейового способу монтажу лінолеуму

В ході експлуатації лінолеум часто деформується. Це трапляється навіть коли він складається з єдиного полотна. Він зміщується при перестановці меблів, стискається, йде зморшками і хвилями при всиханні. За статистикою період експлуатації не приклеєного лінолеуму істотно скорочується від різних випадкових пошкоджень. У той же час якщо його приклеїти до основи, то його довговічність зростає не менше, ніж на 40 відсотків. Але переваги спрацьовують тільки якщо врахувати, який клей для лінолеуму краще. Інакше можуть виникнути деякі супутні проблеми.

Недоліки монтажу лінолеуму на клейовий розчин

Цей спосіб укладання має й мінуси. Адже після поклейки лінолеуму, навіть в разі ідеального збереження покриття, все одно з часом, нехай навіть через багато років, доведеться його демонтувати. Це необхідно зробити, якщо виникне бажання змінити дизайн інтер'єру або виконати інші ремонтні роботи. В такому випадку неправильно приклеєний матеріал буде важко видалити. У процесі такого демонтажу може істотно пошкодитися чорнову підлогу. Але якщо врахувати, який клей використовувати для лінолеуму в умовах його подальшого використання, то таких неприємностей не виникне.

Який потрібен клей для монтажу лінолеуму в житловому будинку?

Підбирати клей потрібно з урахуванням наявного в наявності лінолеуму, типу основи і його стану. Визначитися допоможе докладний опис клею, наведене на етикетці. Але краще підходити до покупки більш грунтовно. Так, виробники випускають 2 основних типи клею - дисперсійний і реакційний.

Реакційний

Якщо ви шукаєте, який клей краще для холодної зварювання лінолеуму, краще вибрати саме реакційний. Він прозорий, але має їдким запахом і значною токсичністю. Крім того, такий клей легко спалахує і навіть може вибухати. Розрізняють три основних його марки - А, T і C, які мають різну консистенцію. Їх вартість досить висока, тому їх застосовують лише на стиках окремих смуг.

Даний клей розчиняє лінолеум при контакті з ним. У цей момент виконується склеювання полотен. Тому даний процес і називається холодної зварюванням. При наклеюванні побутового або комерційного лінолеуму, який має жорстку основу, застосовується реакційний клей типу А. Він рідкий, але шов утворює стійкий і майже непомітний. Для наклеювання потрібно:

Очистити місця стикування від бруду і добре просушити;

Стик по всій його довжині проклеїти малярських скотчем;

На ділянці склеювання полотен скотч дбайливо розрізати;

У щілину тонкою цівкою видавити клей.

Склеювання відбувається за 20 хвилин, а до застосування лінолеум готовий через годину. Щоб вийшло якісне з'єднання, краще виконувати наклеювання поступово - по 50 сантиметрів за один раз. Руки потрібно захищати рукавичками. Також необхідно використовувати респіратор. Клей С застосовується для реставрації швів. А тип Т вважається професійним і призначений для спайки полівінілхлоридного лінолеуму, в основі якого використано поліестер.

Дисперсійний

Якщо ви шукаєте, який клей для лінолеуму дешевше, краще зупинити свій вибір на дисперсійному клеї. У його склад входить акрил, кислота гідроксіетанова і водна бовтанка. Він призначений для приклеювання полотнищ лінолеуму до підлоги. Це екологічний, нетоксичний клей, що володіє оптимальною еластичністю. Але в разі мінусових температур він втрачає свою ефективність. Також він не стійкий до впливу вологого середовища.

Одним з найбільш популярних його видів вважається акриловий клей. Для застосування цього клею потрібно ідеальна гладкість і рівність чорнової підлоги. Наноситься він на підлогу шаром близько  0,5 сантиметра. На оброблену клеєм поверхню укладається лінолеум і щільно притискається. За допомогою гумового валика від центру полотна в сторони видавлюються надлишки клею і повітря.

Вибираючи дисперсійний клей для лінолеуму, можна визначити за особливостями його різновидів:

 - Акрилат - забезпечує міцне кріплення лінолеуму під великими навантаженнями;

 - Гумилакс - краще за інших сучасних клеїв зміцнює натуральні види лінолеуму;

 - Бітумний - застосовується для монтажу покриттів на натуральній полотняній основі;

 - Струмопровідний - застосовується в приміщеннях з великою кількістю електрообладнання.