Ковролін — одна з найпопулярніших підлог серед таких приміщень як квартири, готелі та офіси. Видів даного покриття багато. Покриття може бути повністю штучним чи натуральним, мати різну довжину ворсу — довгий або короткий ворс. Колірна гамма також може бути найрізноманітнішою.

Як виготовляється цей вид покриття? Волокна приклеюються до заздалегідь закріплених отворів в основі. Потім на дно додається ще один шар субстрату. Ворс таких килимків зазвичай проводиться з таких матеріалів як акрил або поліестер. У виготовленні ковроліну не надто часто використовують натуральні матеріали. Найчастіше підкладка це гума з латексом.

Основні переваги покриття з гумовою основою:

  • Покриття мають досить естетичний зовнішній вигляд.
  • Гарна еластичність. Використовуючи ковролін можна легко приховати невеликі дефекти підлоги.
  • Відмінна звукоізоляція. Тому ковролін використовують в бібліотеках, ресторанах, готелях.
  • Легкий догляд. Це, мабуть, один з головних плюсів такої підлоги. Таке покриття не боїться будь-яких забруднень. Можна без побоювань замітати, пилососити і мити з використанням спеціальних засобів.

До переваг покриття можна віднести ще й те, що він практично не насичується запахами. Ковролін не боячись можна стелити як на кухні, так і у ванній або холі. До переваг цього покриття сміливо відносимо і невисоку вартість.

Килим в передпокої — хороша ідея?

Облаштування передпокою — відповідальне завдання. Цю кімнату зазвичай залишають в самому кінці меблювання квартири, зводячи її до чисто практичного виду. Варто сказати, що це місце є своєрідною вітриною будинку, тому зверніть на це увагу! Чи підійде тут ковролін?

Хол — це приміщення, яке виконує функцію зв'язку між входом і іншими приміщеннями. Однак не варто приймати його чисто практичний характер. Килим може стати стильним елементом декору. Це дійсно хороша ідея!

Ідеальний ковролін для холу — матеріал

Вибираючи ковролін для передпокою, варто задуматися про матеріал, з якого він виготовлений. Сучасні технології виготовлення дозволяють бути впевненими в тому, що покупка підлогового покриття не стане провальним вкладенням коштів. Ось де ідеально підходять синтетичні вироби: акрил, віскоза або поліпропілен. Вони легкі, міцні, стійки до забруднень і механічних пошкоджень. При необхідності їх дуже легко чистити, і вони повертаються до свого первісного вигляду без особливих зусиль. Практичним елементом є неслизька поверхня на нижньому боці, яка запобігає ковзанню, якщо ковролін не закріплений.

У більшості випадків передпокій є довге і вузьке приміщення. Тому ковролін варто купувати підходящої ширини. Він відмінно впишеться в антураж і підкреслить пропорції. Якщо ковролін не закріплюється до поверхні — це дуже функціональний аспект. Якщо покриття не приклеїти до підлоги — його легко можна згорнути для очищення.

Килимове покриття в передпокої — чого уникати?

Коли ковролін виявиться поганою ідеєю? Коли його якість і довговічність не відповідатимуть характеру приміщення. Відмовтеся від делікатних натуральних тканин, які хоч і красиві, але швидко зношуються. Забудьте також про яскраві кольори, тому що навіть якщо ви акуратно витрете взуття об брудозахисний килимок, частинки, віднесені ногами, швидко потраплять в ворс ковроліну.

Також важлива довжина ворсу. В цьому випадку набагато більшу перевагу мають щільні і міцні переплетення. Перенесіть ковролін з більш довгим ворсом в спальню і вітальню! Чистити ковролін з довгим ворсом в коридорі може стати справжньою неприємністю!

Килимове покриття для передпокою — style

Пол в холі, безумовно, повинен гармоніювати із загальним дизайном приміщення. У продажу ви знайдете ковролін який відмінно впишеться в будь-який інтер'єр. Якщо хочете оживити нудний простір, вибирайте кольори! На оббивці меблів і шпалерах з'являються геометричні візерунки і смуги. Вони на килимовому покритті теж ідеально підходять, маскуючи бруд!

Друзі класики — монохромні кольори. Чорно-білі килими — хороший вибір для холу. Однак стежте за тим, щоб світлий відтінок не переважав темний, а в цілому створював візерунок, який додає інтер'єру родзинку.

Важливо взяти на замітку!

З таких покриттів як ковролін плями досить легко видалити. Такі стійкі матеріали як акрил і поліестер колір не міняють довгі роки. Плями очищають дивлячись на їх характер виникнення:

  • Якщо це жувальна гумка. Спочатку скористайтеся шматком льоду і прикладіть його до плями з жувальною гумкою. Після застигання жуйки очистіть її ножем.
  • Щоб видалити виникли жирні плями зробіть розчин води з рідким засобом для миття посуду.
  • Содовий розчин застосовують для очищення плям від натуральних соків.

Якщо пляма велика видаляйте її від країв до центру покриття. Таким чином очищена поверхня не буде виглядати розмитою.

Передпокій — а що, якщо не ковролін?

Хочете нову підлогу в передпокої, але ковролін непереконливий? Зробіть ставку на поєднання підлог однакового типу. Модний елемент, який з'являється в останніх композиціях — мозаїка з плитки. Керамічна плитка з малюнком відмінно імітує ковролін, а догляд за нею і чистка не вимагають особливих зусиль.

Гарний хол запрошує вас увійти в будинок. Це привертає увагу до деталей і смак господаря. Якщо ви хочете покрити цю область килимовим покриттям виберіть комерційний або побутовий ковролін з низьким ворсом.