Ідеальні покриття для підлоги для передпокою


Створити затишну, домашню атмосферу в передпокої, коридорі легко, підібравши відповідне підлогове покриття. Воно повинно відповідати двом критеріям: витримувати максимальні навантаження, в тому числі і точкові - тиск від каблуків, шпильок, а також легко митися, чиститься. Підлога в передпокої постійно брудниться - брудом з вулиці, колесами колясок, лапами тварин. Тому його доводиться часто мити, щоб підтримувати чистоту і ідеальний зовнішній вигляд.

Серед гідних кандидатів для оформлення цієї зони можна виділити лінолеум, вінілову плитку і коркове покриття. Звичайно ж, керамограніт, керамічна плитка також є гідним вибором для вхідної зони, але вони відрізняються більш високою ціною.

Отже, лінолеум утримує лідерські позиції серед всіх підлогових покриттів ось вже багато десятиліть. Саме лінолеум відрізняється ідеальним співвідношенням якості та ціни. Лінолеум відрізняється високою стійкістю до стирання, продавлювання, точковим пошкоджень, укладається легко і просто. Лінолеум представлений широкою палітрою кольорів і візерунків, тому ви легко виберете покриття однотонне, з абстрактним малюнком або класичним візерунком, під паркет або ламінат. Також можна підібрати лінолеум з імітацією каменю, граніту, будь-якого іншого покриття.

Важливо враховувати, що основа під лінолеум має бути рівною, без особливих дефектів. Інакше, через кілька років покриття просто продавиться на поглибленнях і почне протиратися на виступаючих місцях. Якщо на підлозі є дрібні дефекти, їх можна приховати, підібравши щільний лінолеум на основі спіненого ПВХ. Таке покриття, крім того, що краде дефекти, забезпечує хорошу тепло- і звукоізоляцію.

Лінолеум розрізняють за походженням - натуральний і штучний. Натуральний базується на суміші деревної смоли і муки, з додаванням льняної олії, крейди і пігментів. Таке покриття зберігає ідеальний зовнішній вигляд навіть через багато років. Для цього потрібно лише протирати його вологою ганчіркою, зрідка обробляти спеціальною мастикою. Порівняльний недолік покриття - досить бідна палітра кольорів, в основному, представлена ​​імітацією мармурової крихти.

Штучний лінолеум створюється з полімерної маси, яка наноситься на текстильну або штучну основу. Особливості виробництва дозволяють створювати покриття в найширшій колірній палітрі, з різними візерунками, що імітують граніт, дерево, камінь, просто з абстрактним забарвленням. Штучний лінолеум не схильний до впливу вологи, відповідно, не гниє, не стирається, не вигоряє. До цього варто додати, що покриття відрізняється доступною ціною, за ним просто доглядати.

Також лінолеум розрізняють за кількістю шарів і товщині. Гомогенний - найтонший, товщиною до трьох міліметрів. Оскільки малюнок розташований не на фінішному шарі, а по всій товщині, він не стирається з часом.

Гетерогенний має велику товщину, до шести міліметрів, малюнок наноситься на фінішний шар, покривається захисним лаком.

Вінілова плитка - ідеальна естетика

Вінілова плитка виробляється з пластизолю ПВХ, який є безпечним для здоров'я людини. Щоб надати полімеру пружності, в нього додають кварцову крихту, також екологічно безпечний компонент.

Головна перевага вінілової плитки - її довговічність, не менше 10 років. Вінілова плитка відрізняється широким асортиментом колірних відтінків і дизайну. Особливості виробництва дозволяють створювати плитку з імітацією масивної дошки, кераміки, паркету, гальки, газону. Висока стійкість до стирання забезпечується особливостями складу - присутність кварцового піску дозволяє укладати плитку в коридорі, передпокої. З цієї ж причини покриття відмінно витримує сильні механічний тиск, точкові удари, статичні і динамічні навантаження.

Вінілової плитці не страшний вплив вологи - вона не пропускає воду, не розбухає. Тому це відмінний вибір для передпокою, де ми складаємо мокре взуття, парасолі.

Плитка легко укладається, за рахунок легкості обрізки, точних геометричних розмірів і зручного формату. Оскільки покриття дуже гнучке, в процесі укладання залишається дуже мало відходів.

Недоліки вінілової плитки досить відносні - при тривалому навантаженні на покритті можуть залишитися вм'ятини, наприклад, від ніжок шафи. Якщо укладання було проведено з порушеннями правил, по краях плитки можуть з'явитися дефекти, плівкові завитки.

Пробка - чому б і ні?

Часто про цей варіант ми забуваємо, розглядаючи підлогові покриття для передпокою, і дуже даремно. Адже коркове покриття має масу переваг, серед яких безпека, відмінні теплоізоляційні властивості, зручність укладання.

Розрізняють декілька модифікацій коркового статі. Клейова пробка є двошаровою панеллю, всередині якої розташований шар пресованої крихти, покритий шпоном дерева. Товщина таких ламелей від 4 до 6 сантиметрів. Щоб підвищити стійкість до вологи, покриття зверху обробляється спеціальними засобами. Кріпляться такі ламелі за допомогою спеціального клею, укладаються з мінімальними зазорами, дуже щільно.

Ламінат - тришарові пробкові панелі, усередині яких спресована крихта, несучий шар і зверху шпон. Товщина панелей досягає 12 мм. Укладання проводиться замковим способом, тому цей процес набагато простіше.

Важлива перевага пробки - антистатичні властивості, тому на ній не осідають частинки пилу, а значить, чистити таку підлогу потрібно значно рідше.

Оскільки пробка дуже еластична і пружна, її практично неможливо деформувати. Навіть якщо на поверхні з'явилася вм'ятина, з часом вона вирівняється.

Коркове покриття має безліч пор, наповнених повітрям, тому така обробка виходить теплою, що позбавляє від необхідності в укладанні теплої підлоги.

Завдяки особливостям структури, коркове покриття можна укладати на нерівну основу, адже панелі відмінно згладжують нерівності.