Переваги штучної трави на спортивних майданчиках
 Спочатку штучна трава створювалася саме для цієї мети - укладання на футбольних полях і інших спортивних майданчиках. За синтетичної травою не потрібно особливо складного догляду, вона не потребує підстригання, внесення добрив і поливу. Синтетична трава використовується протягом всього року, витримує перепади температури, спеку і мороз, вплив вологи і ультрафіолету. Спортивна штучна трава легко витримує вплив УФ-випромінювання, залишається абсолютно неушкодженою.

 Основна відмінність спортивної штучної трави від декоративної - менш щільний ворс, оскільки таке покриття експлуатується із засипанням. Якщо для декоративних цілей застосовується покриття без засипки, то для спортивних майданчиків, особливо, для футбольних полів необхідна трава засипна або напів-засипна.

 Засипний варіант штучного газону воготовляється із поліетилена. Справа в тому, що поліпропілен досить жорсткий, падати на нього некомфортно. Ворс із поліетилену володіє хорошими показниками жорсткості, міцності та еластичності. Засипається такий газон кварцовим піском і спеціальними гумовими гранулами. Гумовий гранулят пом'якшує падіння, запобігає травми і опіки при ковзанні. Засипка потрібна не тільки для пом'якшення падінь, але і для стійкості ворсу, поліпшення ковзання і відскоку м'яча.

 Ключовою перевагою штучного газону є його довговічність і надійність. Оскільки режим експлуатації на спортивних майданчиках передбачає інтенсивний знос, виробники роблять основний акцент на жорсткості і підвищених показниках міцності.

Синтетичне покриття володіє і іншими важливими перевагами:

  • Довговічність - термін експлуатації подібного покриття досягає 20 років;
  • Простота догляду;
  • Можливість використовувати на відкритих і закритих майданчиках;
  • Гіпоалергенність, екологічна безпека.

 Важливо підбирати штучну траву, в залежності від призначення майданчика. Наприклад, для тенісного корту краще вибрати покриття з низьким ворсом. У цьому випадку використовується незасипная або полузасипная трава, з висотою ворсу до 20 мм. Для футбольного поля застосовується Засипна трава з довгим ворсом (до 60 мм).

 Ідеальною травою для футбольного поля вважається покриття з монофіламентним ворсом. Така трава зроблена з цілісних волокон, які розщеплюються на невеликі пучки. Ця особливість надає максимальної схожості з натуральною травою. Такий вид трави передбачає використання двошарової засипки з кварцового піску і гумового грануляту. Поля для мініфутболу краще застеляти травою з ворсом від 20 до 40 мм.

 Штучне покриття для тенісного корту рекомнедуется вибирати з фібрильованої ворсом, висотою від 10 до 20 мм. Така трава робить ігровий процес менш травматичним.

 На стадіонах, багатофункціональних спортивних майданчиках, шкільних стадіонах, рекомендується використовувати покриття з ворсом висотою близько 20 мм. Таке покриття вважається універсальним, на ньому можна займатися різними видами спорту, без травм і з високим рівнем комфорту. Засипається тільки кварцовим піском.

 Особливості догляду за спортивної травою 
 Щоб гарантувати тривалий термін експлуатації, без погіршення зовнішнього вигляду, за штучною травою потрібно доглядати. Звичайно ж, це не настільки складно, як до цього газоном, але потрібно знати всі нюанси.

 Штучну спортивну траву потрібно регулярно причісувати (піднімати ворс), рівномірно розподіляти засипку, стежити за висотою. Для спортивних покриттів таку процедуру потрібно виконувати один раз в тиждень.

 При щотижневому розчісуванні і розподілі засипки потрібно стежити за її кількістю. Якщо в якихось місцях піску і крихти занадто мало, їх обов'язково потрібно досипати. Відсутність засипки на траві з високим ворсом може привести до дуже сильного загину штучних травинок.

 Переміщатися по штучному покриттю потрібно в чистому взутті - присутність людей, а тим більше, гравців в брудному взутті скорочує період експлуатації покриття.

 У процесі розчісування ворсу і розподілу засипки потрібно очищати траву від побутового сміття (недопалки, стаканчики, жувальна гумка).

 Їздити по полю зі штучним покриттям заборонено. Винятком є ​​тільки техніка, призначена для вирівнювання ворсу і укладання наповнювача.

 При деформації швів або окремих ділянок, потрібно провести ремонт дефектної зони. Якщо не провести реставрацію зіпсованого покриття, така ділянка може збільшитися дуже швидко.

 Якщо над полем або стадіоном є дерева, в період листопаду потрібно регулярно прибирати майданчик від листя. Залежала листя може привести до погіршення характеристик ворсу штучного покриття, зіпсувати окремі ділянки.

 Декілька разів на рік рекомендується повністю міняти або переміщати наповнювач. Це важливо робити, щоб не допустити злежування гумової крихти та піску.

 Щоб спростити догляд за покриттям на футбольному полі або стадіоні, бажано дотримуватися наступних рекомендацій. Території, прилеглі до стадіону, повинні мати тверде покриття, що виключає потрапляння бруду і сміття на покриття. Бажано захистити майданчик зі штучною травою, щоб виключити проникнення тварин.

 На великому стадіоні або футбольному полі можна встановити таблички, з переліком заборонених дій.

 Намерзання снігу і обледеніння не страшні штучному покриттю. Але при необхідності, сніг можна прибрати з покриття спеціальною технікою. Не допускається використання лопат і подібного інструменту.  Якщо немає можливості дочекатися природного танення снігу або льоду, покриття можна обробити сіллю, азотними добривами.