Сучасна торговельна мережа має в своєму розпорядженні широкий асортимент покриттів для підлоги, які можна використовувати у ванній кімнаті. У продажу є матеріали різноманітних кольорів, складу і фактури від вітчизняних і зарубіжних виробників. Традиційно найпопулярнішими з них є керамічна плитка і керамограніт. Однак можливі й інші рішення для ванної - наприклад, дерев'яна або коркова підлога, ПХВ-плитка або лінолеум. Давайте розглянемо докладніше плюси і мінуси кожного з матеріалів і визначимося, яке покриття краще купити для ванної кімнати.

Пробка
Коркові підлоги виготовляються з кори коркового дерева. Це рідкісний природний матеріал, добре переносить вологу, стійкий до бактерій, цвілі і грибків. Підлога з пробки - довговічна, м'яка, приємна при ходьбі по ній босоніж і проста в прибиранні. Цей матеріал - природно теплий; він позбавить вас від додаткових фінансових вкладень в ремонт для утеплення підлог.

Єдиний недолік коркової підлоги - її м'якість. Тонкі ніжки від меблів можуть залишити на ній вм'ятини. Однак ванна - приміщення, в яке громіздкі предмети, як правило, не ставляться. Тому у такої підлоги практично немає мінусів. Коркове підлогове покриття для ванної кімнати по праву можна назвати оптимальним. Хоча використовується воно досить рідко, що пов'язано, швидше за все, з досить високою ціною цього матеріалу.

Дерево
Натуральна деревина однозначно відноситься до числа найкрасивіших і комфортних в експлуатації матеріалів для оздоблення підлоги в житлових приміщеннях. Крім того, дерев'яна підлога у ванній кімнаті має бактерицидні властивості і добре зберігає тепло, що особливо важливо для мешканців перших поверхів.

Якщо ви плануєте зробити в своїй ванній кімнаті дерев'яну підлогу, то врахуйте, що не всякий сорт дерева підійде для приміщень з підвищеною вологістю. Купувати підлогове покриття в ванну потрібно з такої деревини, яка добре протистоїть гнилі і впливу води. Більш того, матеріал повинен витримувати коливання температур, неминучі для цього приміщення.

У душову або в ванну кімнату краще підбирати підлогове покриття з цінних і максимально вологостійких сортів дерева, наприклад, з тика, модрини або горіха. Тоді вам не буде страшний навіть потоп: підлога з цих матеріалів стійко перенесе подібну ситуацію.

Недоліки дерев'яного покриття у ванній кімнаті полягають лише в його високій вартості і складності в укладанні.

Кераміка
Керамічна плитка і керамограніт - найпопулярніші підлогові матеріали для ванних кімнат. Вони мають цілий перелік незаперечних переваг:

  • багатим спектром кольорів;
  • тривалим терміном служби;
  • низькою електропровідністю;
  • естетичністю;
  • антистатичними властивостями;
  • високою міцністю;
  • простотою в миття;
  • різноманітними фактурами;
  • стійкістю до води і мікроорганізмів.

Якщо ви вирішили купити керамічне покриття для підлоги для ванної кімнати, то пам'ятайте, що в це приміщення потрібно вибирати тільки рифлений або матовий матеріал. Глянцева, блискуча підлога в сухому стані виглядає красивою і сяючою, однак від пролитої на неї води вона робиться дуже слизькою. Можна буде легко впасти і отримати травму.

Зараз магазини покриттів для підлоги пропонують керамограніт з імітацією дерева, каменю, рослинності або шагреневої поверхні. По виду він практично не відрізняється від цих матеріалів, але на дотик його видає холодність. Тому, якщо ви плануєте укладати керамограніт в погано опалювальнії ванній, то подумайте про попереднього встановлення системи «тепла підлога». Або стелите поверх нього килимок. Іншими недоліками кераміки є її твердість, необхідність придбання клею, складність в нарізці і монтажі.

Сучасні виробники підлогових матеріалів випускають цілі комплекти керамічних виробів для обробки душових, ванних і туалетних кімнат. Ці набори включають поєднуються один з одним по дизайну:

  • підлогові і настінні плитки всіляких форм і розмірів;
  • декоративні елементи;
  • окантовки і вставки;
  • бордюри;
  • стикувальні куточки.

Такі комплекти дозволяють господарям приміщення вирішити питання про оформлення інтер'єру ванної або туалету в єдиній кольоровій гамі і не витрачати час на підбір відповідних один до одного матеріалів.

Лінолеум
Постелити на підлогу ванної лінолеум - досить оригінальне рішення. Він недорогий, простий в укладанні, не гниє і не випаровує токсини, має широку палітру дизайнів і малюнків.

Сьогодні продаються матеріали найрізноманітніших забарвлень з усілякими ступенями протистояння ковзанню. Крім того, можна недорого купити в ванну кімнату лінолеум з плетеного ПХВ, створений виробниками для масажу стоп і дуже приємний при ходьбі по ньому без взуття.

Зверніть при покупці лінолеуму увагу на його види, цілеспрямовано призначені для ванних і душових кімнат. Ці покриття характеризуються протискользящими властивостями і рифленою поверхнею. Вони вологостійкі, протистоять розмноженню мікробів.

Звичайний лінолеум застосовуються в ванній досить рідко через часте відшаровування підкладки з-за високої вологості, появі під ним грибка, цвілі і неприємного запаху. До мінусів цього матеріалу відносяться:

  • необхідність гідроізоляції;
  • нестійкість до хімічних засобів;
  • непереносимість високої температури.

Плитка з ПХВ
ПХВ-плитка для ванної кімнати - одне з новомодних рішень для оформлення підлоги в приміщеннях з підвищеною вологістю. Це модульний вид лінолеуму, що володіє всіма властивостями останнього. Матеріал являє собою плити квадратної або прямокутної форми з широким вибором кольорів, розмірів і фактур. Часто його дизайн розроблений під дерево, мармур або граніт.

Плитка з ПХВ для ванної кімнати - міцне, вологостійке покриття, що дозволяє оформити підлогу на будь-який смак методом комбінації малюнків. Крім того, на відміну від рулонного лінолеуму, воно досить економічне, так як продається в пачках по 2-3 кв. м; після її укладання майже не залишається відходів.