Вінілова підлога - універсальне рішення для обробки будь-якого приміщення. Про що ви згадуєте, коли чуєте це словосполучення? Більшість людей старшого покоління дадуть відповідь - про лінолеум і музичні пластинки. Розберімося, що ж це за підлоговий матеріал і що він собою являє насправді, а заодно і розвіємо всі поширені помилки.

 Різновиди вінілових підлог

 Вінілова підлога, яка в минулому столітті була мало кому відома, зараз набирає все більшої популярності. Це підлогове покриття досить нове і незвичне для багатьох домовласників, але вже встигло зарекомендувати себе з кращого боку.

 Матеріали для його виготовлення виробники постійно оптимізують, щоб готовий виріб відповідав вимогам і професійних будівельників, і звичайних домовласників. А різноманітність дизайнів і фактур вінілової плитки, що імітують натуральну деревину або камінь, дійсно гідна захоплення.

 В цей час за особливостями кріплення до основи розрізняють наступні варіації вінілових підлог:

  • Вінілові модулі на основі особливої водостійкою плити, призначені для вологих і сухих об'єктів. Оснащені замковим механізмом. З'єднуючись між собою, елементи не кріпляться до основи.
  • Вінілові підлоги, зроблені на деревно-волокнистій основі. Теж мають замки-засувки, за допомогою яких планки з'єднуються одна з одною без прикріплення до основи. Застосовуються тільки в сухих приміщеннях.
  • Вінілова плитка, яка приклеюється до підготовленої й вирівняної основи за допомогою липкого нижнього шару або спеціального клею. Може укладатися в будь-яких приміщеннях.

 Стереотипи про вінілову підлогу, що йдуть з минулого

 Оскільки з вініловою підлогою і її перевагами поки ще не все близько знайомі, в народі ходить чимало упереджень про неї.

 Вінілова підлога дорівнює лінолеум

 Вінілова підлога і лінолеум - дві великі різниці. На відміну від вінілу лінолеум не можна укладати на старе покриття - потрібен його демонтаж. Лінолеум виробляється з використанням пластифікаторів епоксидних смол, тому він менш практичний і може пропускати воду, чого не можна сказати про вінілову підлогу. Останню можна монтувати своїми силами, без залучення майстрів.

 Вініловий підлога - слизька і холодна

 Вінілове покриття приємне і м'яке при ходьбі по ньому босоніж, добре тримає тепло. При падінні на нього крихкий виріб або посуд не розіб'ється. Підлога проста в прибиранні, не вимагає особливого догляду, стійка до впливу миючих засобів. Зазвичай на поверхні вінілового виробу виконують декоративне тиснення, що імітує тактильні відчуття від дотику до зпилу деревного стовбура. Він створює додаткову шорсткість, яка оберігає від ковзання.

 Вініл вицвітає на сонці, висихає і кришиться

 Говорячи про вінілову плитку, багато хто уявляє собі різнокольорову ПВХ-плитку, яку в радянські часи бачили на підлозі бабусиної кухні, в плацкартному вагоні або в коридорі будинку культури. Така підлога з часом вицвітала, ПВХ-квадрати відклеювалися, міняли свою форму і розтріскувалися від нагрівання на сонці. Сучасна вінілова підлога прекрасна на вигляд і володіє чудовою стійкістю до впливу ззовні.

 Структура якісного покриття складена декількома шарами:

  • вінілова основа;
  • склохолст;
  • прошарок для малюнка;
  • декор;
  • шар, який зберігає колір від вигорання;
  • ще один захисний шар.

 Вінілові покриття дорого коштують

Ціна на вінілові вироби залежить від стійкості малюнка та методу нанесення останнього. За цим критерієм існують три варіанти підлоги:

  • вініл з шарами скловолокна і декору - найдорожчий, але і найнадійніший;
  • матеріал з пофарбованими внутрішніми елементами - помірна ціна, але менш стійкий, ніж попередній;
  • плитка з друком, нанесеним на її поверхню, що властиво самим бюджетним моделям.

 На вартість вінілового покриття також впливають параметри його верхнього шару. Чим він міцніше і товще, тим вище зносостійкість виробу та більше гарантійний термін його служби, відповідно, тим вище ціна.

 Вініл годиться тільки для комерційної області

 У громадських місцях вінілова підлога широко застосовується завдяки своїй високій зносостійкості та здатності витримувати значні навантаження. Але для приміщень, де багато часу проводять діти або тварини, вона теж може стати прекрасним вибором. Багато колекцій вінілової плитки мають сертифікати, що допускають їх експлуатацію в дитячих дошкільних закладах і на об'єктах охорони здоров'я.

 Неекологічність і шкода здоров'ю

 Сучасні вінілові вироби виготовляються з ПВХ, абсолютно безпечного для людей і навколишнього середовища. У його складі немає фталатів, він нічим не пахне і прекрасно підійде навіть для тих, хто страждає на алергію.

 Це підлогове покриття означає високу зносостійкість, комфортну тишу в приміщенні та приємну на дотик поверхню. На відміну від ламінату воно поглинає гул від кроків. Сьогоднішній вініл - міцний матеріал з різноманітними дизайнами та текстурами. Це дає можливість використання його в самих різних сферах.