Створити затишну атмосферу в домі, оптимальні умови для роботи в робочому просторі легко, якщо правильно підібрати покриття для підлоги. Одним із найбільш затребуваних залишається ковролін, а точніше, килимова плитка. Завдяки формату, таке покриття дуже легко вкладається, за ним просто доглядати. Килимова плитка відрізняється підвищеною зносостійкістю, але якщо певний сегмент буде пошкоджений, замінити його буде дуже просто.

Основні особливості килимовій плитки

Це підлогове покриття економить витрати на етапі укладання, оскільки при монтажі плитки відходи складають всього лише 0.5% від загального покриття. При використанні рулонного ковроліну ця цифра може сягати 10%. Тому, незважаючи на те, що ціна килимовій плитки трохи вище, покупка такого покриття економічно більш вигідна.

До інших переваг килимової плитки варто віднести:

  • Підвищена зносостійкість, збереження привабливого зовнішнього вигляду на довгі роки. Завдяки модульній конструкції, ви зможете замінювати квадрати, які сильно зносилися, міняти місцями, щоб знизити навантаження на покриття, наприклад, біля вхідних дверей. Завдяки модульній системі, можна легко збільшити термін використання покриття, який досягає 20 років;
  • Килимова плитка має важку основу, яка не ковзає по підлозі, її краю не деформуються. Додатково для посилення нерухомості покриття можна використовувати двосторонній скотч або спеціальний клей;
  • Простий догляд — ворс килимової плитки досить складно забруднити, завдяки особливій структурі. Додаткова обробка матеріалу грязеотталкивающей просоченням покращує зовнішній вигляд і скорочує час на прибирання килимового покриття;
  • Величезні можливості для втілення дизайнерських ідей, адже килимова плитка представлена у великому асортименті кольорів, візерунків. Ця особливість, а також модульна конструкція, дозволяють укладати плитку будь-яким, зручним для вас, чином, щоб створити оригінальний декор.

Потрібну колірну гамму і дизайн килимової плитки від відомих виробників ви легко зможете підібрати в інтернет магазині «ПолMall».

Особливості структури килимовій плитки

Високу зносостійкість, стійкість до деформацій, килимової плитки обумовлює її структура. В якості основи використовується смола на основі бітуму, гума, ПВХ. Така підкладка надає покриттю підвищених показників міцності, стійкості до зношування, забезпечує тривалий термін експлуатації.

У деяких виробах, для додаткової стійкості до деформацій, стійкості до перепадів температур, використовується полотно зі скловолокна.

Привабливий зовнішній вигляд лицьової частини килимовій плитки формується з синтетичного ворсу, петельного або розрізного. Ворс першого типу являє собою цільні петлі однієї довжини або різного рівня.

Для офісного простору краще килимова плитка з однорівневими нерозрізними петлями, які мають однаковий розмір і висоту. Таке покриття стійке витримує інтенсивні навантаження, наприклад, в громадських закладах, освітніх установах.

Багаторівневий петлевий ворс створює оригінальний ефект рельєфу, надає покриттю незвичайний зовнішній вигляд.

Розрізний тип ворсу виходить, коли після прошивки основи кожна петля розрізається. Завдяки цій особливості виробництва, створюється міцне, зносостійке покриття, яке може витримувати інтенсивні навантаження. Короткий розрізний ворс робить килимову плитку схожою на щільний повсть, тому вона може укладатися в місцях підвищеного навантаження.

Для оформлення житлового простору оптимально підходить килимова плитка з велюровим ворсом. Таке покриття створюється з невисоких, скручених розрізних петель. Такі петлі створюють на поверхні гладку поверхню, що нагадує оксамит. Килимова плитка з велюровим ворсом відрізняється дуже приємною, ніжною і затишній текстурою, тому є відмінним варіантом для оформлення спальні, дитячої кімнати.

Поєднання високих теплоізолюючих властивостей, енергоефективності, поверхні, приємною на дотик, роблять килимову плитку ідеальним покриттям для житлових приміщень. Якщо ви шукаєте варіант оформлення для офісу, варто вибрати килимову плитку з більш коротким і жорстким ворсом.

Особливості укладання килимової плитки

Технологія укладання досить проста, не вимагає особливих навичок і складної процедури розкроювання цільного полотна. Завдяки особливостям виробництва, стики килимовій плитки при укладанні залишаються непомітними, що створює ефект монолітного килимового покриття. У великих приміщеннях або кімнатах із підвищеним навантаженням, доцільно укладати плитку на клейову суміш, для невеликих кімнат цілком підходить двосторонній скотч.

Чорнову підлогу повинен бути чистим, сухим і рівним, також на нього за допомогою відбиття наноситься розмітка, по якій розкладається килимова плитка і вилежується не менше доби. Цей етап потрібен, щоб матеріал вирівнявся і звик до температурного режиму приміщення.

Укладання починається від центру до стін, при цьому, важливо пам'ятати, що перший ряд повинен бути ідеальним. Модулі покриття укладаються впритул, щоб вийшли естетичні стики. У міру укладання поруч важливо перевіряти наскільки рівними виявляються паралельні і перпендикулярні кромки плиток. Біля стін може виникнути необхідність підрізати краю плитки.

Догляд за килимовою плиткою

Як уже згадувалося раніше, чистити килимову плитку часто не доведеться, а робити це буде просто.

Щотижня допускається використання щітки або пилососа, для видалення поверхневого сміття і пилу. При появі плям важливо оперативно їх видалити, використовуючи спеціальні засоби для виведення плям для ковроліну. Після обробки плями обов'язково потрібно вимити покриття чистою водою і дати повністю просохнути.

Килимова плитка виготовляється з екологічно безпечних матеріалів, тому може вважатися ідеальним універсальним покриттям для будинку або офісу.