Особливості вибору лінолеуму
 Серед великого асортименту покриттів для підлоги саме лінолеум займає лідируючі позиції. В цьому немає нічого дивного, адже лінолеум відрізняється доступною ціною, просто укладається, не вимагає використання спеціальних інструментів або навичок. При бажанні, лінолеум можна укладати на стару основу, без застосування підкладки. Звичайно ж, щоб досягти ідеальних результатів і збільшити термін експлуатації покриття, важливо щоб основа була рівною.

 Правила укладання лінолеуму залежать від обраного типу, основи. Найбільш популярним вважається лінолеум з полівінілхлориду, який виготовляється з полімеру. Зовнішній вигляд і особливості укладання лінолеуму залежать від його товщини і типу основи.

 Найбільш щільним є лінолеум на спіненої основі - його товщина сягає до 4 мм. Нижній шар такого виробу виготовляють зі спіненого ПВХ, далі накладається шар скловолокна, ПВХ з барвниками і завершальний - прозорий захисний шар. Такий лінолеум можна укладати в приміщеннях будь-якого типу, з підвищеною вологістю, до того ж, цей різновид покриття відрізняється високими показниками тепло- і звукоізоляції.

 Особливості укладання лінолеуму
 Найчастіше, користувачів цікавить - як укласти лінолеум на старе покриття, без необхідності зривати старий лінолеум. Якщо старе покриття має численні дефекти, нерівності, відшаровується від основи, потрібно зняти його, провести ретельне вирівнювання. Лінолеум приховає всі дефекти, але в міру експлуатації, нерівності, горбистості будуть проступати під новим покриттям.

 Можливість покласти новий лінолеум на старий, все ж, існує, але для цього важливо пам'ятати деякі нюанси. Перш за все, важливо правильно підібрати покриття. Для цієї мети підійде побутовий лінолеум захисшим шаром від 0,35 до 0,6 міліметра. Також звертаємо увагу на клас зносостійкості - якщо ви підбираєте лінолеум для кухні, ванної кімнати, приміщень з підвищеною прохідністю, краще підібрати лінолеум 23 класу зносостійкості.

 Для укладання на старий лінолеум краще вибирати покриття на спіненої ПВХ основі, яка добре нівелює невеликі нерівності, створює хорошу теплоізоляцію. Якщо на старому покритті суттєві дефекти, їх потрібно вирівняти за допомогою герметика, також їх можна замінити латками з лінолеуму. Всі забруднення потрібно ретельно вимити, зашкуріть всю поверхню підлоги.

 Базові правила укладання лінолеуму
 Часто користувачі цікавляться - як укласти лінолеум на стяжку? найбільш підходящою основою для лінолеуму є полімер-піщана стяжка. Така основа готується зі спеціальної сухої суміші, нівелір-маси. Такі суміші використовуються, переважно, для вирівнювання бетонних підлог - на бетон лінолеум укладають рідко. Нівелір-маса розгладжує дефекти, тому вам потрібно просто розподілити її рівним шаром і прокатати валиком з шипами, щоб видалити бульбашки повітря.

 Важливо дотримуватися показника вологості - не більше 4%. Температура основи повинна бути не нижче 12 градусів, інакше, клей просто не спрацює і лінолеум не приклеїться. Під час роботи в приміщенні не повинно бути протягів, роботи потрібно проводити при температурі повітря не нижче 20 градусів. Якщо вас цікавить укладання лінолеуму на бетонну підлогу, технологія буде аналогічною полімер-піщаному основи.

 Затребуваною залишається укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу. Часто покриття укладаються на старі дощаті підлоги, які складно демонтувати. В такому випадку, чорнову основу важливо перевірити на відсутність скрипу окремих елементів, зазорів між дошками, прогнилих дощок, цвілі, грибка. Будь-які дефекти важливо видалити, а якщо їх багато, замінити всі покриття. Всеж скрипучі дошки потрібно добре закріпити, прогнилі елементи замінити новими, щілини закрити спеціальними сумішами для роботи по дереву. Фінішне вирівнювання потрібно провести за допомогою циклювання, також можна укласти листи ДВП або ОСБ - такий спосіб вирівнювання простіше і швидше.

 Технології та особливості укладання лінолеуму
 Існує три технології укладання покриття - вільна (суха), на двосторонній скотч, за допомогою клею. Перший варіант є найпростішим, використовується для невеликих приміщень, менше 25 квадратних метрів. Лінолеум розкладається в кімнаті, ретельно відміряється, обрізається з невеликим запасом по краях, укладається і притискається плінтусом. Для більшої надійності, на швах і по краях можна скріпити двостороннім скотчем.

 Укладання на двосторонній скотч - аналогічна першому варіанту, з деякими нюансами. Лінолеум обрізається під плінтус, підганяється точно за розміром. Скотч приклеюється однією смугою по всьому периметру підлоги, для додаткової фіксації - клеяться хрести в місцях підвищеного навантаження.

 Укладання лінолеуму за допомогою клею - використовується для великих приміщень, а також кімнат з підвищеною прохідністю. Укладанні передують обов'язкове видалення пилу з чорнової основи, грунтування, що підвищує адгезію і проникнення клею. Поліпшити фіксацію легко, якщо наносити клейовий склад на лінолеум і чорнову основу.