Штучна трава відмінно виглядає як в інтер'єрі, так і в ландшафтному дизайні. Але якщо в будинку вона кріпиться і тримається без проблем, то її монтаж поза приміщеннями викликає масу питань. Адже в таких умовах на неї впливає безліч негативних чинників. Найбільш інтенсивним навантаженням піддається спортивне покриття. І правильного вибору даного матеріалу недостатньо, щоб просто покласти його на грунт або асфальт. Велике значення має і клей для штучної трави. Який вигідніше і правильніше підібрати - це досить складне завдання. Для її вирішення слід враховувати всі ключові фактори.

Який клей для штучної трави вибрати найправильніше?
Застосування ландшафтного елемента у вигляді такого газону вимагає скрупульозного підходу. При правильному виборі трави і витратних матеріалів, а також грамотної їх експлуатації створене покриття прослужить багато років, не втрачаючи вихідної привабливості і функціональності.

З чого почати вибір клею
Досвідчені дизайнери виконують таке завдання швидко і якісно. Але і для новачка в цьому немає нічого надприроднього. Достатньо ознайомитися з азами технології, а також прислухатися до порад майстрів, як вибрати клей для штучної трави і як виконати монтажні роботи. Допоможе вивчення тематичних форумів з відгуками про різних марках клею від таких же початківців ландшафтних дизайнерів. Часто вони діляться своїми помилками, яких можна уникнути самому, скориставшись «шишками», набитими іншими користувачами. А якщо ви не дуже довіряєте чужого досвіду, то рекомендації консультантів таких професійних майданчиків, як ПолMall, дозволять вирішити будь-які сумніви. В результаті, при достатній старанності все вийде швидко і якісно.

Критерії вибору клею
Вирішуючи, як визначити кращий клей для штучної трави, потрібно почати з аналізу умов укладання та особливостей обраного покриття. Адже як місце розміщення газону може бути різним, так і сам штучний матеріал може відрізнятися великою кількістю нюансів. Вибирати траву і клей до неї можна за цільовим призначенням створюваного покриття. Так, на присадибній ділянці такий матеріал зазвичай грає роль декору, що дозволяє облагородити прибудинкову територію. В такому випадку вибирається ландшафтне покриття. Для його монтажу потрібні не дуже потужні витратні матеріали. А ось для спортивного майданчика необхідний спеціалізований газон, здатний витримати по-справжньому інтенсивні навантаження. Такий матеріал кріпиться на клеєві розчини, призначені для професійних покриттів в приміщеннях і відкритих майданчиках, призначених для занять футболом, тенісом, волейболом, гольфом, баскетболом або регбі.

Застосування підкладки
Якщо монтаж трави проводиться безпосередньо на грунт, то в більшості випадків може знадобитися спеціальна підкладка. На спортивних майданчиках з ризиком падіння на поверхню газону така основа посилить комфортність і амортизаційні властивості покриття, захищаючи спортсменів від травмування. До такої підкладці відмінно кріпиться трава, якщо використовувати клей. Який клей для штучної трави підходить краще в кожному окремому випадку потрібно виходити з конкретних умов. Але оптимальний варіант - вибір однієї марки і клею, і трави, і основи. Замінити підкладку можна піщаною сумішшю, гравієм і керамзитом.

Порядок укладання
Перед застосуванням розчину, що клеїть, потрібно переконатися, наскільки щільно покриття прилягає до основи та сусідніх частин газону, виключити наявність складок і зазорів. Клеїти краще після того, як зроблена підгонка розмірів. Тоді покриття не буде деформуватися під впливом негативних факторів зовнішнього середовища.

Багато виробників навіть роблять розмітку на газоні. Однак для професійних спортивних залів і стадіонів застосовується спеціальна вклейка у вигляді більш помітної розмітки, що виділяється на загальному тлі завдяки контрастності кольору. В процесі монтажу такого газону на позначених ділянках робиться будівельним ножем надріз, видаляється частина покриття конкретного розміру і на цю ділянку клеїться сполучна смуга-розмітка. Клей використовується спеціальний, що володіє посиленими кріпильними властивостями. Після фіксування розмітки вона додатково утрамбовується катком. При цьому потрібно проконтролювати, чи не потрапив ворс під смуги покриття. Коли клей висохне, газон слід засипати піском з частинками діаметром в 0,5 міліметра. Після цього виконується прочісування газону, який засипається спеціальним наповнювачем у вигляді каучукової крихти.

Вибір виду клею
Вибирати, який клей для штучної трави до газону підійде кращє, потрібно з урахуванням подальшого застосування газону і особливостей його укладання. В каталозі ПолMall можна підібрати засіб під будь-які параметри. Наприклад, газонний клей Forbo 160 2K витримує підвищену вологість, тому може застосовуватися на ділянках, які часто бувають вкриті густими туманами. Такий засіб дуже економно витрачається, тому в цілому його покупка обходиться дешевше інших марок. Для вуличних газонів рекомендується надстійкий клей для штучної трави двокомпонентний Forbo 149 2К. Цей витратний матеріал легкий в застосуванні, а термін його схоплювання штучно продовжений для посилення якості кріплення.