Від правильності вибору покриття для підлоги залежить не тільки практичність самої підлоги, привабливість інтер'єру і затишок в приміщенні, але і здорові умови для перебування людини. Одним з найбільш довговічних матеріалів для якісного покриття підлог вважається лінолеум. Але не всі його види є в достатній мірі безпечними. Тому перед тим, як вибрати лінолеум в квартиру, важливо проаналізувати його екологічність, а також відповідність його технологічних характеристик приміщенню, що оздоблюються ним.

Як правильно вибрати лінолеум в квартиру: поради професіоналів
 Завдяки інноваційним розробкам, багато видів сучасних покриттів для підлоги відносяться до повністю безпечним матеріалами. Найбільш універсальним з них є лінолеум. Його використовують при оформленні різних житлових і комерційних приміщень, для яких сучасні виробники випускають широкий асортимент цього виду покриття для підлоги, різних кольорів та фактур. І цей матеріал дійсно стане гідним декором для спальні та дитячої, кухні та ванної. Але так буде тільки якщо знати, як правильно вибрати лінолеум для підлоги в квартирі.

Критерії вибору лінолеуму
 Щоб покриття вийшло комфортним і естетичним, потрібно вибирати його з урахуванням очікуваних характеристик. Зробити це нескладно, оскільки критеріїв вибору не так і багато.

Дизайн
 Вибрати лінолеум сьогодні можна під будь-який інтер'єр і на будь-який смак. Це може бути візуальна імітація паркету або дошки, ламінату або мармуру, кахлю або килимового покриття. Зображення може бути рослинним або абстрактним, зі східним або геометричним орнаментом. А в загальному при підборі покриття слід виходити з стилю приміщення:

  • Прихильники мінімалізму виберуть монохромний дизайн в пастельних тонах;
  • Любителі поп-арту можуть зупинити вибір на лінолеумі неонового кольору;
  • У дитячу підійде покриття з казковими і мультяшними персонажами;
  • Стиль кантрі або прованс доповнить зображення фактури дерева або каменю;
  • В інтер'єрі хай-тек будуть мати гарний вигляд абстрактні або однотонні принти.

Зносостійкість

 Ключовий показник, на який потрібно звертати увагу, перед тим, як вибрати лінолеум в квартиру, - клас матеріалу. Цей критерій підбирається з урахуванням прохідності приміщення. Адже, наприклад, в спальні покриття не піддається особливим навантаженням. А в тій же кухні або коридорі прохідність набагато вище. Відповідно слід і вибирати лінолеум, який по зносостійкості класифікується як матеріал:

  • Побутового призначення - для спальні або вітальні;
  • Напівкомерційного - для передпокою або кухні;
  • Комерційного класу - для офісів або підприємств.

 Згідно призначенням приміщення, виведені конкретні коефіцієнти, за якими потрібно орієнтуватися перед тим, як вибрати лінолеум в квартиру. Класи зносостійкості цього матеріалу, які використовуються найчастіше, позначені номером:

21-23 - для побутових приміщень з невеликою прохідністю;
31-33 - для напівкомерційних приміщень із середнім навантаженням;
34-41 - для комерційних приміщень середньої інтенсивності;
42-43 - для підприємств з високим навантаженням, в тому числі транспортної.

Натуральність
 На відміну від виробів, що випускалися кілька десятиліть тому, сучасні підлогові покриття даного виду можуть бути не тільки синтетичними, а й натуральними. Це дуже важливий показник, на який слід звернути увагу перед тим, як вибрати лінолеум в квартиру-студію або приватний будинок. Натуральний лінолеум виготовляється з деревної муки, джуту, різних смол природного походження, рослинних масел і інших аналогічних видів сировини. До його переваг можна віднести:

  • Наявність джутовій основи, яка забезпечує надійне зчеплення з підлогою, вентилируемость покриття і поліпшені ізоляційні властивості;
  • Екологічність виробу, його безпеку для мешканців будинку, можливість виготовлення і утилізації без шкоди для навколишнього середовища;
  • Прийнятність для розміщення в спальні, дитячій кімнаті, навчальних і лікувальних закладах в зв'язку з відсутністю алергенів і патологічної мікрофлори;
  • Довговічність, зносостійкість, пожежна безпека, відсутність статичної електрики, простоту монтажу і легкість догляду.