Лінолеум - один з найпопулярніших видів підлогового покриття. Тому сучасна промисловість пропонує величезний вибір цих міцних, функціональних матеріалів з різноманітним оформленням. Та й в догляді лінолеум досить невибагливий. Однак щоб якомога довше зберегти привабливий зовнішній вигляд цього матеріалу, потрібно знати, чим мити лінолеум найкраще.

Як правильно мити підлогу, покритий лінолеумом?
 При всій своїй невибагливості цей матеріал, як і будь-який інший, не вічний. І від правильності догляду за ним багато в чому залежить його довговічність і естетичність. Один із способів забезпечити належні умови для збирання поверхні лінолеуму - застосування якісних ефективних миючих засобів.

Кращі види миючих засобів
 Вода - це найкращий засіб для миття нового лінолеуму і найбезпечніший для його поверхні. Вона повинна бути трохи тепліше кімнатної температури. Але якщо під час укладання або подальшої експлуатації на матеріалі залишилися важкозмивні плями, то без спеціальних засобів не обійтися. Однак ні в якому разі не варто використовувати хімічні засоби для чищення з абразивними частинками, йоржики або металеві щітки. Адже всі вони здатні пошкодити зовнішній шар покриття. Від цього матеріал може втратити свою початкову привабливість і навіть стати непридатним з естетичної точки зору.

Сан Клин та інші аналогічні засоби
 Це миючий засіб одне з найпоширеніших, щоб мити лінолеум, щоб блищав як новий. Воно може бути універсальним або таким, яке призначено винятково для лінолеуму. Засіб ефективно виводить будь-які забруднення, не впливаючи на шкіру рук. Перед застосуванням вміст флакона слід ретельно збовтати, а потім, використовуючи губку, нанести на забруднену поверхню. Якщо пляма стара і складно вивести, то воно повинно просочуватися до 5 хвилин. Після цього досить змити залишки губкою з чистою водою. Погодьтеся, це легше і краще, ніж мити лінолеум для блиску жорсткою щіткою.

Тепла вода з господарським милом
 Не менш ефективними вважаються і багато домашніх засобів. Після того, як підлогу пропилососили, можна помити лінолеум звичайним господарським милом. Якщо площа підлоги велика, а його забрудненість істотна, можна 100 грамів такого мила розчинити у відрі води кімнатної температури. Після цього потрібно намочити розчином всю поверхню підлоги. Найбільш брудні ділянки слід ретельніше потерти ганчіркою з мильною водою і залишити на деякий час просочитися. Через 10-15 хвилин будь-яка пляма відійде. Залишиться тільки помити підлогу чистою водою і витерти його насухо.

Звичайний засіб для миття посуду
 Засіб для миття посуду вважається одним з кращих способів, щоб мити рельєфний лінолеум. Діяти потрібно, як і в попередньому випадку. У воду (10 л) влити 30 грамів миючого. Якщо пляма занадто непіддатлива, засіб можна нанести за допомогою губки прямо на лінолеум і залишити для нетривалої дії. Після цього треба протерти всю підлогу ганчіркою, а такі особливі ділянки опрацювати більш ретельно.

Бензин як кращий засіб для виведення плям
 Якщо ви не знаєте, чим мити світлий лінолеум від слідів, залишених гумовою підошвою взуття, то допоможе саме цей засіб. Також бензин ефективно виводить лінії, від фломастера. Причому як засіб для виведення плям його використовують дуже давно. Досить змочити ганчір'я в даній речовині, обробити забруднену ділянку, а через п'ять хвилин протерти пляму і витерти насухо. Після цього підлогу бажано помити з миючим засобом, щоб усунути запах пального.

Чим не рекомендується мити лінолеум
 Чи не на користь буде застосування для миття цього матеріалу міксу різних видів хімічних засобів, нехай навіть і побутового призначення. Вони можуть не тільки посилити концентрацію миючого речовини і інтенсивність впливу, але пошкодити поверхневий шар покриття. Якщо ж без миючих не обійтися, то краще добре продумати, чим мити лінолеум, щоб блищав і виглядав чистим. Тобто, щоб лінолеум прослужив довше, його не потрібно занадто старанно чистити. Досить акуратно помити засобами з неагресивною дією, щоб він залишався чистим і привабливим.

 Консультанти інтернет-магазину ПолMall підкажуть вам перелік спеціальних миючих засобів, призначених саме для цього матеріалу. Адже його поверхню досить чутлива до впливу агресивних і висококонцентрованих речовин. Тому також потрібно враховувати, в якій пропорції розводити засіб водою.