Штучну траву можна укладати як в закритих приміщеннях, так і на відкритій місцевості. Це покриття буває декоративного (ландшафтного) і спортивного типу. Між способами їх монтажу існує велика різниця. Спортивну траву укласти набагато складніше. Краще доручити цю роботу фахівцям, які мають необхідні знання та навички.

Відмінності в укладанні декоративної та спортивної трави

Штучну траву, придбану чисто для декору приміщення або для прикраси ландшафту, можна укладати на будь-яку основу - бетон, вирівняну землю, дерев'яну підлогу. Її просто розстеляють або приклеюють спеціальним складом. При цьому до базової поверхні особливих вимог немає. Головне - забезпечити надійну дренажну систему.

При монтажі спортивної штучної трави важливу роль відіграє стабільність основи. Поверхня, що застеляють не повинна деформуватися при пересуванні по ній гравців або важкої техніки, яка обслуговує поле, тому її перед початком монтажних робіт необхідно ретельно підготувати. Саме в цьому і полягає основна відмінність між укладанням декоративної та спортивної трави.

Монтаж штучної трави для спорту в приміщенні

У закритих спортзалах укладання покриття здійснюється на дерев'яну або на бетонну основу. У приміщенні теж потрібно добре підготувати чорнову підлогу. Найкраще, якщо це будуть дерев'яні дошки, вирівняні за допомогою шліфувального апарату до певної міри, необхідної для отримання незначної шорсткості. Остання забезпечує потрібний коефіцієнт зчеплення штучної трави з чорновим основою.

Після укладання підлогового покриття виконується процедура засипки трави. Кращий матеріал для неї - каучуковий гранулят. Засипка дозволяє регулювати висоту ворсу спортивного газону, а також пом'якшує удари при падінні спортсменів на підлогу.

Укладання спортивної трави на відкритих стадіонах і футбольних полях

Щоб правильно розстелити газон на стадіоні або ігровому полі, розташованих просто неба, потрібно виконати цілий ряд вимог по ґрунтовній підготовці поверхні:

  • Грунт необхідно добре просушити. Не можна викладати штучну траву на мокру або мерзлу землю.
  • Необхідно обладнати поле дренажними отворами для стоку води. Вони робляться по всьому периметру стадіону (по краях).
  • У чорновій основі не повинно бути великих порожнеч, западин, ям, опуклостей, тріщин. Її потрібно ретельно вирівняти.
  • Матеріал, з якого виконана основа, зобов'язаний забезпечувати ногам гравців при ходьбі та бігу м'якість, пружність і міцність. Це необхідна умова для запобігання спортивних травм. Найбільше цій вимозі відповідають основи, складені шарами щебінки.
  • Стійкість чорнової поверхні повинна бути забезпечена на весь період експлуатації штучної трави. В середньому він становить приблизно 15 років.
  • Конфігурація правильно підготовленої основи повинна нагадувати панцир черепахи. Тобто, поверхня в центрі має підвищення, а до країв плавно знижується. Різниця між висотою центру і країв може бути в межах від 25 до 40 мм.

Після того як всі роботи з підготовки основи будуть закінчені, на ній розгортають рулони штучної трави та з'єднують між собою їхні краї. Утримувати настил на базовій поверхні за допомогою будь-яких клеючих засобів не потрібно. Фіксація відбувається коштом сили тертя і зчеплення з шорсткою чорновою основою.

Далі виконується засипка - завершальний етап монтажу спортивної штучної трави. Найчастіше в якості її матеріалу використовуються пісок і гумова крихта. Залежно від висоти газону спочатку насипається перший - шаром 1-2 см, а поверх нього - другий на 1-3 см. Чим більше висота наповнення, тим довше прослужить трава, зберігши свої первинні властивості. Така засипка штучного газону придавлює його і не дозволяє ковзати спортивному взуттю.

Важливі моменти, що стосуються догляду за штучною травою

Якщо ви плануєте купити штучну траву, то вам необхідно знати про можливі труднощі, які можуть виникнути в процесі її експлуатації.

По-перше, на розстеленому в тіні або у вологих приміщеннях газоні може виростати мох. Щоб уникнути проблеми потрібне регулярне чищення покриття.

По-друге, якщо в тому місці, де ви збираєтеся укласти штучну траву, мешкають тварини, які мітять територію, то будьте готові часто обробляти покриття спеціальними дезодоруючими засобами. Якщо цього не робити, то газон вбере в себе запахи та посилить їх.

По-третє, штучна трава схильна до розмноження на ній мікроорганізмів. І якщо на газоні передбачаються спортивні тренування або дитячі ігри, то його поверхню необхідно регулярно обробляти антигрибковими та антибактеріальними препаратами.

Якщо ви готові у всеозброєнні зустріти всі труднощі, з якими ви можете зіткнутися при укладанні цього покриття і догляді за ним, то сміливо купуйте штучну траву і насолоджуйтеся всіма її перевагами.