Вініл, або підлога LVT, — це постійно удосконалена в технологічному відношенні альтернатива не тільки керамічній плитці, але також дерев'яним або кам'яним підлогам.

Найчастіша помилка — прирівнювати вінілові підлоги до традиційного лінолеуму. Вінілові підлоги володіють більш сучасними, інноваційними властивостями і роблять підлоги більш міцними і довговічними. За технічними і хімічними характеристиками вінілове покриття також відрізняється від лінолеуму.

Завдяки унікальним властивостям цього підлогового покриття воно швидко знаходить своє застосування в нових і відремонтованих приміщеннях — з кожним роком все більше і більше клієнтів вирішують встановити вінілові підлоги в своїх будинках. Список приміщень, де це покриття є кращим вибором, можна продовжувати довго.

Які унікальні властивості дають цьому покриттю перевагу і де його найкраще застосовувати?

Всі погодяться, що кухня, напевно, найважливіша частина будинку. Ми проводимо в ній багато часу — ми не тільки готуємо, а й інтенсивно спілкуємося з сім'єю і друзями. Ідеальні підлоги для кухні — які вони? Фахівці стверджують, що підлога на кухні повинна бути надзвичайно стійкою — до бруду, жирів, вологи і різних подряпин. Наприклад, якщо кожен впалий посуд і кухонне приладдя залишає яскраві сліди, ваш вибір підлоги неправильний. Ще один дуже важливий нюанс — це догляд за підлогою, оскільки найкраще вибирати такі, які прості і зручні в догляді.

У приватних будинках вінілові підлоги найчастіше використовуються на кухні. Це простір, який часто буває брудним і вимагає особливої гігієни та постійного прибирання. Покриття на основі вінілового каучуку відрізняється високою стійкістю до забруднень, тому всі плями з такою підлогою буде надзвичайно легко вимити. Саме з цієї причини вінілове покриття популярно в лікарнях, де потрібна максимальна чистота. У будинку з тваринами це також один із самих гігієнічних і кращих варіантів.

Це підлогове покриття не тільки складно забруднити, а й легко очистити без спеціальних заходів — будь-яку пляму можна видалити просто вологою ганчіркою. Особливого догляду не вимагає. Вінілові підлоги деяких виробників покриті антибактеріальною основою, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів. Це підлогове покриття також більш стійке до забруднень і бактерій. Як тільки підлога покрита вінілом, по ній можна відразу ходити — не потрібно чекати висихання розчину, так що це відмінний вибір для тих, хто поспішає.

Вінілові підлоги — монтаж

Вінілові підлоги дуже легко укладати, тому з успіхом можна встановити їх самостійно. Залежно від типу вінілової підлоги можна вибрати плаваючий або клейовий монтаж. Зазвичай вінілові панелі монтуються на клей або у вигляді самоклеючихся панелей. У свою чергу, вінілова плитка в більшості випадків кріпиться на клей.

У разі плаваючої підлоги перед укладанням панелей необхідно нанести правильну підкладку. Вам не потрібно відразу шукати спеціалізовану підкладку для вінілових підлог, тому що їх параметри такі ж або схожі на підкладки для ламінатних або дерев'яних підлог. Однак варто звернути увагу на те, що обрана підкладка відрізняється міцністю і високою стійкістю до навантажень, що захистить вінілову підлогу і вплине на її довговічність.

Якщо виробник прямо не забороняє це, варто інвестувати в підкладку з протиковзким покриттям, особливо якщо ви встановлюєте підлогу самостійно. Протиковзке покриття запобігає ковзанню панелі по підкладці, що, в свою чергу, полегшує установку. Установка вінілових дощок на розкладену підкладку аналогічна установці ламінату і так само проста. Панелі цього типу з'єднуються між собою за допомогою спеціальних замків, які при з'єднанні повинні давати характерне «клацання». Панелі можна розташувати двома способами. В одному з них ми спочатку з'єднуємо окремі частини панелей, щоб з'єднати їх разом з уже покладеної смугою панелей. Другий спосіб — підключити кожну панель окремо до смуги панелей.

Другий спосіб збирання вимагає використання клею. В основному він використовується для тонких панелей або плитки. Установка полягає в нанесенні тонкого шару клею і подальшому укладанні панелей в кілька рядів. Ці дії вимагають точності, практики і багато часу, тому самостійна збірка може бути складною, тому самоклеючі вінілові панелі можуть бути рекомендованою альтернативою. Цей вид можна з успіхом наносити на вже укладену стару плитку або панелі, не демонтуючи їх. Таким чином, вони гарантують швидке, легке і дешеве перетворення інтер'єрів. Самоклеючі вінілові панелі не вимагають використання спеціалізованого обладнання. Перед їх укладанням досить добре підготувати поверхню: пропилососити, просушити, знежирити і вирівняти.

Вінілові підлоги відмінно підходять для звукоізоляції кухні. Вони швидко встановлюються, прості в догляді і, що найголовніше, стійкі до вологи. У порівнянні зі звичайною плиткою для підлоги вони теплі і м'які для ніг. Вінілові підлоги вписуються в будь-яку кімнату, тому що вони дуже практичні, а їх дизайн додає інтер'єру стиль і елегантність.

У вінілових підлогах через їх міцність волога і бруд не проникають під підлогу. Цей матеріал надзвичайно міцний і довговічний. Більшість виробників надають на це підлогове покриття довгострокову гарантію до 30 років.