Підлогові панелі з ламінату вже багато років конкурують на ринку з традиційним паркетом або дерев'яними дошками. На користь панелей свідчать такі аргументи: ціна, легкий і швидкий монтаж статі і естетика виконання — малюнок панелей оманливо нагадує різні породи дерева, каменю, теракоти і навіть металу.

У сьогоднішні часи швидкі і зручні рішення мають свою ціну. Звичайно, ми стаємо більш вимогливими у багатьох відношеннях. Багато в чому це стосується зовнішнього вигляду і якості інтер'єру, в якому ми живемо. Якби панелі були поганою заміною дерев'яної підлоги, хіба багато людей обрали б їх для своїх будинків?

Панелі оманливо схожі на натуральне дерево. Можливо, років десять тому відмінності між ними були більш помітними, проте сьогоднішні рішення при створенні даного підлогового матеріалу дозволяють точно відтворити зовнішній вигляд, колір і структуру дерев'яної поверхні. Часто панелі, що імітують дерево, мають тиснену фактуру.

Хтось запитає: навіщо імітувати дерево, якщо воно є в натуральному вигляді? Однак у панелей є економічна перевагу. Вони просто дешевше. Тут дешевше не означає гірше. Зовнішній шар панелей набагато міцніше, ніж, наприклад, дерев'яний паркет. Захисне покриття захищає від стирання, пошкоджень, викликаних ударами, світлом або нагріванням від сигарети. Крім того, панелі з ламінату легко чистяться. Додатковою перевагою є те, що поверхня панелей покрита спеціальним антистатичним шаром, який знижує накопичення пилу і дозволяє уникнути неприємного впливу статичної електрики на поверхню.

Ламінований паркет будь-якої товщини, будь то 8 мм, 10 мм або 12 мм, дійсно простий в укладенні і догляді. Завдяки неперевершеної ціні, безлічі модних і теплих дизайнів і функціональності, це одне з улюблених підлогових покриттів українців! Однак кілька невеликих рад все ж можуть бути корисні. ПолMall зібрав для вас всі поради по монтажу та обслуговуванню!

Одна із сильних сторін ламінату — його легка установка, яка дійсно інтуїтивно зрозуміла! Якщо ви трохи розбираєтеся в будівельних справах, ви безумовно можете встановити ламінат самостійно, не звертаючись до професіонала. Ламінат економить багато часу і, отже, скорочує витрати на робочу силу.

Щоб продовжити естетику і термін служби вашої ламінатної підлоги, можна зробити певні запобіжні заходи: правильне обслуговування вашого покриття є одним з них і з роками грає вирішальну роль в збереженні блиску і збереження вашого стану. Пам'ятайте, що підлоги з ламінату не шліфуються, тому важливо їх ретельно очищати. Ці кілька рекомендацій з обслуговування швидко і легко виконати, але вони дійсно можуть мати значення!

Ламінат — це не дерев'яна підлога, і за ним не доглядають так само, як за паркетом! Не використовуйте для полірування віск або масло! Якщо одна з ваших ламінатних дощок занадто пошкоджена, її потрібно буде замінити індивідуально.

Для регулярної сухого прибирання показані м'який віник, пилосос з м'якою щіткою (для паркету) або сухі серветки, які допоможуть запобігти утворенню пилу і бруду.

Обслуговування та профілактика

Помістіть килимки біля входу в кімнати. Більшість подряпин походить від дрібних камінчиків, що застрягли в підошві взуття. Тому перед входом в кімнату ретельно витирайте ноги. Навіть тверда підошва кімнатних тапочок здатна подряпати ламінат.

Встановіть фетрові підкладки під ніжки меблів, поставте стілець на килим.

Підлоги з ламінату міцні, але не невразливі. Ламінатну підлогу не можна відремонтувати, шліфуючі його, тому важливо запобігти появі подряпин, які роблять його більш чутливим до плям, а також погіршують його зовнішній вигляд.

Остерігайтеся води на підлозі

Вода і ламінат погано поєднуються один з одним, хоча вони мають більшу вологостійкість, ніж пів з цільного дерева. Вода зіпсує паркет, залишаючи плями і навіть цвіль. Швидко витріть всю рідину, пролиту на підлогу, використовуючи чисту губку і паперові рушники.

Остерігайтеся УФ променів

У приміщеннях, особливо схильних до дії прямих сонячних променів, ламінат згодом може втратити колір.

Щоденне обслуговування

В ідеалі видаляти пил кожен день: можна шваброю, пилососом з відповідною насадкою або сухою шваброю з мікрофібри. Чим менше буде накопичуватися пил і бруд, тим простіше буде підлогу чистити і підтримувати. Завжди працюйте від самого чистого місця до самого брудного.

У разі появи плям протріть злегка змоченою тканиною з мікрофібри. Якщо цього недостатньо, використовуйте відповідний м'який миючий засіб, який ви завдасте на серветку, а потім на паркет. Якщо можливо, протестуйте продукт на залишеному шматочку матеріалу або на менш помітній ділянці підлоги.

Складні плями

Більшість плям зникне, якщо витирати їх відразу після виникнення паперовим рушником. Якщо цього недостатньо, використовуйте продукт, спеціально розроблений для ламінату. Потім протріть і просушить.

Дуже складні плями

Для плям, стійких до описаної вище процедури (туш, лак для нігтів, засоби для макіяжу, дьоготь, фарба та інше), можна в крайньому випадку спробувати дуже невелику кількість розчинника (ацетону). Перед тим як виконати таку процедуру на підлозі — спробуйте на зайвому матеріалі або десь в невидимому місці.

Заборонено

  • Слід уникати використання комерційних «спеціальних побутових» серветок. Вони просякнуті хімікатами, які шкодять поверхню ламінату.
  • Заборонено використовувати відро з водою і швабру. Ніколи не мийте паркет великою кількістю води.
  • Слід уникати використання будь-яких продуктів, таких як розчинники, чистячі порошки та інші абразивні речовини, відбілювач, різні хімічні речовини, віск і т. д.
  • Наждачний папір, тверда сторона губки заборонені.