Ламінат - це один з найпоширеніших видів підлогового покриття. Він відрізняється унікальними естетичними і функціональними характеристиками, а його укладання настільки проста, що з нею легко впорається навіть непрофесіонал. Однак при цьому обов'язково повинна використовуватися підкладка під ламінат. Навіщо потрібно облаштовувати таку основу можна зрозуміти, якщо розібратися в структурі і властивостях такого виду покриття для підлоги.

Навіщо потрібна підкладка під ламінат і як її вибрати?
Фахівці стверджують, що без правильно обраної та вимощеній підкладки не зможе довго прослужити навіть найбільш якісний і міцний ламінат на ідеально рівній поверхні підлоги. Адже цей матеріал має ряд технологічно слабких властивостей, які коригуються саме за допомогою такої основи.

Можливі дефекти підлоги під ламінатом, які усуває підкладка
Ламінат - це щитова панель, що складається з комбінованих синтетичних і натуральних матеріалів. У його склад входить деревяна стружка, яка спресована спеціальним клеєм і покрита папером, просоченою гідрофобним розчином. Зверху панель ламінована, тому вона не повинна пропускати вологу. Але вона може бути зруйнована під дією вологи, що виходить знизу, від самої підлоги. Додатковий настил для того і укладається під ламінат, щоб зберегти сприятливий мікроклімат в приміщенні, поліпшити якість підлогового покриття, а також забезпечити протистояння впливу різноманітних агресивних чинників.

Захист від вогкості
Ламінат абсолютно не гігроскопічний. І якщо він укладений на бетонний або кахельну підлогу, то під ним нагромаджується велика кількість вологи у вигляді конденсату. Завдання якісної підкладки - створювати своєрідний волого і повітропроникний фундамент. В результаті провітрювання ламінат буде захищений від руйнування і розмноження у вологому середовищі різних мікроорганізмів. Ще одна причина, навіщо підкладка під ламінат використовується при професійному монтажі такої підлоги, - збереження тепла в приміщенні.

Амортизація підлоги
Навіть здається ідеально рівним підлогу може мати суттєві дефекти. Якщо їх усунути неможливо або економічно невигідно, то їх легко допоможе «згладить» правильно підібрана підкладка. Вона буде виконувати функцію амортизатора, який підтримає ламінат під час інтенсивних механічних навантажень. Підкладка не допустить занадто великого прогину, «пригальмує» зайве поширення руху планок. Покращуючи амортизацію і знижуючи вібрацію ламінованої підлоги, така основа продовжує термін його служби.

Зниження скрипу
Усунення скрипу - це теж вагомий фактор з того, що дає підкладка під ламінат. Адже таке підлогове покриття, особливо відразу після монтажу, може видавати скрипучі звуки. Це відбувається через потрапляння всередину пилинок, застрявання крихітного сміття і абразивних частинок на ділянці замкових з'єднань. Також скрипіти можуть планки, які притираються між собою. Крім того, підкладка глушить звуки кроків по ламінату.

Вимоги до підкладки під підлогу, зроблену з ламінату
Для того, щоб підкладка під ламінат повноцінно виконувала покладені на неї функції, вона повинна відповідати основним функціональним критеріям. Зокрема, вона повинна бути інтегрованою, тобто, що поєднує амортизаційні і вологозахисні властивості. Якщо використовувати таку основу, то час укладання ламінованої підлоги скоротиться вдвічі, як і витрачені на цей процес фінанси.

Різновиди підкладки
Для гідного виконання своїх функцій, підкладка повинна бути високої якості. В іншому випадку за короткий час вона спресується і втратить свої амортизаційні властивості. Щоб не помилитися з вибором, можна придбати цей вид підлогового покриття, спочатку оснащений інтегрованою підкладкою. Вибираючи таку основу, потрібно усвідомлювати, навіщо  взагалі під ламінат використовується підкладка. Виходячи з цього, можна точно визначитися з варіантом такого матеріалу. На сьогодні виробники пропонують кілька видів підкладки:

  • Пінополіетиленова;
  • З металізованим шаром;
  • Коркова;
  • З вологостійкою мембраною;
  • Пінополістиролова;
  • Комбінована;
  • У вигляді хвойних плит;
  • Поліетиленову;
  • Бітумно-пробкову;
  • З коркової крихти;
  • З гумовим наповнювачем.