Ковролін заслужено вважається найпопулярнішим покриттям для підлоги, адже дозволяє легко створити комфортну та домашню атмосферу в приміщенні. Однак за ковроліном потрібно доглядати, регулярно видаляти забруднення. Оптимально замовляти хімчистку ковроліна, адже професіонали зможуть видалити всі плями. Проте надто замовляти цю послугу заради кожної плями пролитого соку чи чаю. Тож важливо знати, якими засобами найкраще почистити ковролін у домашніх умовах.

Чим і як почистити ковролін в домашніх умовах?

Чи відрізняється очищення побутового та комерційного ковроліна?

Комерційний ковролін створений для укладання в приміщеннях з підвищеною інтенсивністю руху, навантаженням на підлогу. Такий ковролін має спеціальне просочення, котре відштовхує бруд, має протипожежні властивості. Тому комерційне килимове покриття не рекомендується мити занадто часто, особливо із застосуванням абразивних миючих засобів.

Оптимальним вибором для дотримання чистоти комерційного ковроліну буде суха чистка звичайним пилосмоком. Вологе прибирання краще не виконувати частіше одного разу на місяць.

Важливо також враховувати й матеріал, з якого виготовлено ковролін — найчастіше ворс виготовляють з синтетичного ворсу, основа може бути синтетичною чи натуральною. Вологе прибирання не рекомендується проводити для килимове покриття на натуральній основі. Також не варто мити ковролін з довгим ворсом, адже він буде довго висихати. Якщо ворс буде сохнути надто довго, висока ймовірність утворення плісняви на ворсі та основі.

Переваги сухої чистки

Найпростішим варіантом очищення ковроліна від дрібного сміття та пилу є пилосмок, котрий можна застосовувати кілька разів на тиждень. Щоби очищення було максимально ефективним, бажано використовувати спеціальні насадки для пилосмока, з міцним та довгим ворсом. Такі насадки дозволяють прибрати весь бруд навіть між довгими ворсинками.

До методу сухої чистки також можна віднести використання сухих порошків для чищення. Перед застосуванням варто переконатися, що саме цей порошок можна застосовувати на вашому ковроліні.

Алгоритм використання сухого порошку:

  • засіб наноситься тонким шаром на поверхню ковроліну;
  • обережно втерти порошок та залишити на деякий час;
  • прибрати залишки та бруд пилосмоком.

Щоб такий метод чистки був ефективним, перед нанесенням порошку важливо очистити ковролін від дрібного сміття.

Правила вологого прибирання ковроліну

Найпростіше провести вологе прибирання за допомогою миючого пилосмока. Якщо такого обладнання у вас немає, можна провести ручне вологе прибирання.

Для цього потрібно:

  • розвести засіб для чищення килимів у воді (обсяг води вказується в інструкції до засобу);
  • розмішати до утворення стійкої піни;
  • нанести засіб на окрему ділянку (з плямами) та залишити на деякий час;
  • інтенсивно потерти ділянку з піною за допомогою щітки;
  • якщо піни занадто багато, її можна прибрати ганчіркою чи щіткою.

Важливо ретельно промити ділянку ковроліна чистою водою, щоби на поверхні не залишилось миючого засобу та бруду. Якщо у вас немає миючого пилосмока, котрий видаляє залишки води, вологим прибиранням не варто зловживати.

Чистка ковроліна дома

Правила видалення плям з поверхні ковроліну

Найважливіше — позбавлятися плями потрібно якнайшвидше, протягом півгодини-години. Незначні плями, легкі забруднення можна видалити за допомогою вологої ганчірки. Плями від алкоголю та кави допоможуть вивести оцтовий та мильний розчин.

З жирними плямами складніше, але і їх можна видалити – посипати ділянку сіллю, потім пропилососити.

Якщо пляма не виводиться народними методами, тоді варто застосувати спеціальний плямовивідник для ковроліну. Проте перед застосуванням важливо протестувати засіб на непомітній ділянці килимового покриття.