Лінолеум — найпопулярніше покриття, котре легко монтується в будь-якому приміщенні. Певне найбільшою перевагою лінолеуму можна назвати доступну ціну. Проте, якщо ви не хочете, щоби нове покриття через декілька років втратило первісний вигляд, потрібно монтувати його з урахуванням правил. Одне з них передбачає установку основи під лінолеум. Розглянемо детальніше — в яких випадках вона необхідна, а також, які матеріали використовуються для основи під лінолеум.

Чи потрібна основа під лінолеум?

Наскільки необхідна основа під лінолеум?

Перед етапом укладання лінолеуму варто переконатися в тому, що чорнова підлога не має нерівностей, видимих вад: горбів, западин, різких перепадів висоти. Якщо такі вади є, їх потрібно вирівняти, наприклад, зняти плитки старого лінолеуму. У випадку, коли це неможливо виконати, потрібно покласти основу під новий лінолеум.

Велике значення має склад, товщина та клас зносостійкості самого лінолеуму. Укладати основу непотрібно, якщо лінолеум достатньо товстий, складається з декількох шарів, має щільну основу (з повсті чи ПВХ).

Більшість різновидів лінолеуму складаються з таких шарів:

  • основа (для цього шару можуть використовуватися резина, ПВХ, синтетична джут чи повсть);
  • скловолокно;
  • декоративний шар (малюнок);
  • фінішне покриття, котре захищає від пошкоджень, вологи.

Якщо лінолеум має товщину понад 5 мм, складається з декількох шарів, серед яких скловолокно, потреби в додатковій основі немає. В інших випадках, наприклад, коли покриття має товщину менш як 5 мм, найкраще укладати його на основу.

Як обрати основу під лінолеум?

Слід відзначити, що основа використовується не лише для вирівнювання підлоги, але й для покращення характеристик тепло- та звукоізоляції. Також основа важлива, якщо укладається лінолеум на холодну підлогу, наприклад бетонну стяжку.

Популярні види основи під лінолеум:

  • пробка;
  • джут,
  • льон,
  • ізолон.

Пробкове покриття вважається найпопулярнішим матеріалом, котрі використовуються для вирівнювання підлоги. Пробка тепла, натуральна, дуже добре поглинає звук та гарантує приємну амортизацію під час ходьби. Проте з лінолеумом пробку потрібно використовувати обережно, адже вона м'яка, тому з часом може просісти. Така основа не надто підходить, якщо в кімнаті є важкі меблі.

Джут — цей різновид основи оптимально підходить для укладання під лінолеум. Джутова основа міцна, стійка до впливу цвілі, грибка, також вона не гниє, навіть під впливом вологи. Окрім того, це екологічний матеріал, повністю безпечний для людей.

Лляна основа не відстає від джуту в показниках міцності, також вона повністю натуральна. Така основа має невеликий відсоток вовни, що позитивно позначається на її показниках теплоізоляції. Лляна підкладка має антибактеріальні властивості, тож їй не страшний вплив різноманітних мікроорганізмів.

Спінена основа (ізолон) — такий варіант підкладки має гарні теплоізоляційні властивості. Проте ця основа, як і пробка, не надто рекомендується для укладання під лінолеум, оскільки ізолон досить м'який.

Основа під лінолеум

Важливі моменти при виборі основи для лінолеуму

Якщо ви плануєте укладати лінолеум не бетонну стяжку, не варто обирати як основу фанеру чи ДВП. Подібні матеріали можуть деформуватися під впливом вологи, що погано вплине на зовнішній вигляд покриття.

Якщо на підлозі є старий лінолеум, але він у гарному стані, без сильних перепадів висоти, його можна залишити як основу. Також гарною основою буде стара керамічна плитка — попередньо її потрібно очистити, пошліфувати, вирівняти шви.

Часте запитання від користувачів — чи потрібно приклеювати лінолеум? Це робити обовязково, інакше покриття може деформуватися під впливом постійних навантажень.