Однією з найпопулярніших підлог останніх років є вінілова. Підвищений попит ця підлога заслужила завдяки високим показникам міцності, стійкості до вологи та пошкоджень. Серед інших переваг вінілової підлоги — екологічність, відсутність неприємного запаху. До цього слід додати важливий момент: вінілову підлогу легко стелити. Вінілова підлога представлена великим вибором малюнків, кольорових відтінків, також вона відрізняється за типом фіксації — клейова чи замкова.

Особливості вінілової підлоги клейового типу укладання

Такий тип підлоги укладається на спеціальну клейову суміш. Також є самоклеючий вініл — такий тип підлоги відрізняється простотою монтажу. Щоби постелити підлогу, достатньо зняти захисну плівку зі зворотного боку, міцно притиснути планки до основи.

Яку краще вибрати вінілову підлогу: замкову або клейову?

Для монтажу вінілової підлоги потрібно ретельно підготувати основу. Чорнова підлога має бути рівною, чистою та сухою. Якщо на підлозі є недоліки, нерівності, вони можуть негативно вплинути на зовнішній вигляд підлоги, зменшити термін експлуатації.

Клейова вінілова підлога представлена у форматі планок та плиток. Планки більше схожі на класичний паркет чи ламінат, залежно від візерунка підлоги.

Плитка ідеально підходить для ванної та кухні, адже відсутність стиків зменшує негативний вплив на покриття.

Серед інших переваг клейової вінілової підлоги варто відзначити:

  • демократична ціна;
  • повний захист від вологи, в тому числі на стиках;
  • планки тонші якщо порівнювати з замковим, тому таке покриття можна укладати на стінах;
  • під матеріал не проникає вода, тому вони не відшаровуються, на плитках не виникає цвіль.
  • клейову вінілову підлогу формату плитки можна комбінувати з іншими покриттями, щоби отримати оригінальний дизайн. Вінілову підлогу можна різати, укладаючи різноманітними варіантами, створюючи унікальний дизайн.

Клейова підлога рекомендована для приміщень з підвищеною прохідністю, адже таке покриття міцно фіксується до основи. Також клейове покриття легше піддається ремонту, адже достатньо просто замінити пошкоджену частину.

Також варто пам'ятати, що клейова вінілова підлога складніша в монтажі. Щоби укласти її рівно, потрібні навички, ретельність та акуратність.

Відмінності замкової вінілової підлоги

Таке покриття простіше укладати, адже для нього не обов'язково вирівнювати чорнову підлогу до ідеального стану. Для монтажу подібної підлоги не потрібні професійні навички, спеціальні інструменти.

В цій категорії розрізняють вініл двох типів — гнучкий та жорсткий. Гнучка вінілова підлога найкраще підходить для рівної основи. Коефіцієнт розширення такого покриття становить 1,5 мм, тому таку підлогу можна укладати на площі максимум до 65 метрів квадратних.

Жорсткий (Rigid) вініл можна обирати для не ідеально рівної підлоги, в тому числі можна монтувати на підлогу з нерівностями 5 мм на два погонних метри. Допускаються западини до 3 мм, тріщини до 10 мм. Також таке покриття відрізняється меншим коефіцієнтом розширення, тому його можна укладати без порожків, на площі до 225 м2.

Замкова вінілова підлога має формат плиток чи планок — щоб їх покласти на підлогу, потрібно стикувати впритул одна до одної. Планки мають замкове, клікове з'єднання, подібне до ламінату чи паркетної дошки, тобто замкову систему Click. Замкова вінілова підлога укладається плаваючим способом – без клею, цвяхів та шурупів.

Вибрати вінілову підлогу

Головні переваги вінілової підлоги з замковим з'єднанням:

  • простіший монтаж;
  • товщина 4-5 мм, що удвічі більше, порівняно з клейовим покриттям;
  • менші витрати на монтаж, адже не потрібно купувати підкладку, клейову суміш.

Ходити по клейовій вініловій підлозі можна через добу після завершення робіт, по замковій же підлозі можна ходити одразу.

В ремонті замкова підлога також невибаглива — пошкоджену планку можна замінити на нову. Для цього потрібно витягнути декілька планок, починаючи від краю стіни. Далі поміняти пошкоджені і зібрати підлогу в тій же послідовності.

Обрати клейову чи замкову вінілову підлогу вам допоможуть у магазині «ПолMall».