Килимова плитка є одним з найбільш зносостійких покриттів, оснащених спеціальною основою. Це по суті нарізаний на квадрати ковролін, стандартні розміри якого становлять 50Х50 см. Застосування бітумної або полівінілхлоридної підкладки, армованої скловолокном, робить матеріал максимально міцним і стійким після укладання. Але щоб отримати функціональне, надійне покриття, важливо знати, як не помилитися, обираючи килимову плитку. Адже сучасний ринок пропонує величезний асортимент таких покриттів. Однак далеко не всі вироби відповідають пропонованим до них вимогам.

Як вибирають килимову плитку досвідчені майстри
Практичний досвід - найважливіший критерій при виборі таких щодо нових підлогових покриттів, як килимова плитка. Вона являє собою модульне підлогове покриття, що випускається у вигляді стандартних квадратних пластин зі стороною в 50 см. Інші розміри плитки виробляються дуже рідко.

Специфіка модульних покриттів
Цей мобільний вид покриття був розроблений для облаштування підлог в офісних кабінетах. Сьогодні цей матеріал активно використовується і для житлових приміщень. Слідуючи запитам споживачів, розробники удосконалили якість, склад і структуру плит, щоб вони були максимально безпечними для застосування в нових умовах. Крім того, під домашні інтер'єри істотно розширився колірний вибір килимовій плитки. Правильно підібрати матеріал допоможуть поради дизайнерів і майстрів, що займаються монтажем модульних покриттів.

Дизайнерський потенціал плитки
Завдяки розробкам дизайнерів, модульні килимові покриття відкривають необмежені можливості для втілення в життя найсміливіших задумів. Щоб облаштувати конкретне приміщення, потрібно враховувати стиль інтер'єру, колірну гамму, необхідність створення ділянок зі знімними фальш-підлоги. Можна укласти плитку одного виду і кольору, а можна комбінувати її, використовуючи стандартні розміри для монтажу різнокольорових модулів за певним візерунку або хаотично. Щоб зробити вибір килимовій плитки без помилок, важливо перед покупкою перевірити ідентичність ковроліну в кожній упаковці, звіривши номер барвника. Для спальні зазвичай вибираються пастельні відтінки, для офісу - стримані тони, тоді як для холів, віталень, ігрових кімнат найчастіше використовуються яскраві, насичені відтінки. Якщо вибрати дрібний принт або забарвлення з меланжевими вкрапленнями, то на поверхні плитки забруднення будуть майже непомітними. У промислові приміщення підійде сіре або бежеве покриття.

Вибір покриття за типом основи
Перед тим, як вибирати, килимова плитка повинна бути перевірена на якість підкладки. Її основа переважно проводиться з бітуму, армованого додатково склополотном, покладеним декількома шарами. Це надає покриттю міцності, але не на шкоду його еластичності і пружності. Така плитка стабільно лежить на підлозі, що не зміщується в процесі експлуатації, її краю не загортаються, а саме покриття не ковзає під час ходьби по ньому. Також нижній шар модульного покриття може вироблятися з вінілу, поліпропілену і пластика. Від того, наскільки якісно зроблена підкладка покриття, залежить її стійкість до впливу вологи, контрастних температур, механічних та інших видів впливів.

Вибір плитки по типу монтажу
Спосіб укладання - ще один важливий критерій, з урахуванням якого купується килимова плитка. Як вибрати такий матеріал залежить від чорнової підлоги і його розмірів. Так, на шорсткі дерев'яні дошки можна укласти плитку, використовуючи менш потужний клей. А ось для глянцевих поверхонь, типу кахлю, клей для фіксації потрібно купувати найпотужніший. До речі, він купується окремо, відповідно до жорсткісті поверхні основи. Багато моделей плитки виробляються відразу ж на клейкій основі. Такий ковролін з липкою підкладкою набагато простіше укладати. Для цього достатньо видалити захисну плівку, а потім відразу ж приклеїти плитку до підлоги.

Функції модульного покриття
Якщо вас зацікавила плитка килимова, як вибрати правильно, можна визначити по майбутньому застосуванню. Так, для промислових приміщень, різноманітних офісів, магазинів важливо враховувати інтенсивність прохідності в них. Оптимальний варіант для таких умов - висока плитка з коротким ворсом підвищеної жорсткості. Для спрощення догляду за таким матеріалом його покривають пиловідштовхуючим компонентом. В результаті всі забруднення не вбираються в структуру плитки, а залишаються на її поверхні. Їх можна легко видалити за допомогою пилососа. У житлові кімнаті, типу спальні або дитячої, досить придбати тонке покриття, оскільки навантаження на нього будуть дуже помірними. А ось ворс краще вибрати високий і м'який.

Необхідна кількість плиток
Перед покупкою важливо розібратися, як правильно вибрати килимову плитку за кількістю модулів. Цей розрахунок проводиться за площею приміщення і обсягом упаковки. Потрібно зробити знижку на обрізки, без яких зазвичай не вдається обійтися, додавши до необхідної кількості модулів ще близько 10 відсотків. Якщо після укладання залишаться зайві модулі, то вони згодом можуть стати в нагоді для виконання реставрації покриття.

Вибір за типом ворсу і матеріалу
Самим екологічним вважається модульний ковролін з натуральної вовни. Однак це скоріше ексклюзивний варіант, ніж типовий. Переважно при виробництві килимової плитки використовуються найрізноманітніші матеріали із синтетичного волокна, включаючи поліпропілен, поліестер і поліакріл. За потужністю міцніше їх антрон, який є аналогом поліпшеного нейлону. Його фарбування виробляється в масі, тому колір тримається набагато довше і краще. Цей матеріал найбільш пожежостійкість, брудовідштовхуючий, антистатичний, а також він володіє відмінними антибактеріальними властивостями. Він набагато більш естетичний, його експлуатаційні характеристики набагато вище. Однак і вартість таких покриттів теж вища.