Штучна трава в даний час стала користуватися великим попитом у власників спортивних майданчиків, тенісних кортів, стадіонів, а також у власників приватних будинків з прилеглими до них територіями. Таке покриття не вимагає ретельного догляду і виглядає презентабельно у будь-яку погоду і пору року.

Якою буває штучна трава

За сферою використання штучну траву поділяють на декоративну і спортивну. Перша найчастіше застосовується в ландшафтному дизайні для оформлення присадибних ділянок. Друга – при облаштуванні об'єктів спортивного призначення.

Залежно від області застосування синтетичний газон може мати волокна різної густоти і довжини. За типом засипки та ступеня наповнення трава ділиться на такі різновиди:

  • Незасипна, низький ворс якої має висоту від 4 до 10 мм. Зазвичай такі газони можна зустріти навколо кафе чи ресторанів, на територіях навчальних закладів або у дворах заміських особняків.
  • Напізасипна з висотою травинок 0,7–4 см. Таку траву засипають піском, в ідеалі кварцовим. Покриття користується популярністю на стадіонах і спортивних майданчиках, призначених для командних ігор з м'ячем, таких як волейбол, баскетбол, хокей на траві, гандбол, а також на тенісних кортах. За допомогою товщини шару засипки можна ще на стадії будівництва поля регулювати специфіку ігор. Наприклад, чим більше піску, тим жорсткіше вийде майданчик, але м'яч буде відскакувати чітко й правильно. А чим менше засипки, тим поле м'якше, а значить, по ньому буде комфортніше бігати й стрибати.
  • Засипна. Висота її травинок – від 4 до 7 см. Як засипки для цієї трави використовуються гумові гранули та пісок. Укладається вона на професійних футбольних полях. Засипна трава забезпечує ідеально правильний відскік м'яча, а її амортизаційна здатність оберігає спортсменів від травм при падіннях.

Типи ворсу штучної трави

Якщо розглядати штучну траву з професійної точки зору, то вона класифікується за типами волокон, які можуть бути фібрильованими або монофіламентними. Давайте розберемо в подробицях, що собою представляє кожен вид ворсу, і оцінимо його переваги та недоліки.

Штучний газон з фібрильованими волокнами

Фібрільована штучна трава – полотно, виконане з поліетилену, яке характеризується досить широкими (0,9–1,2 см) ворсинками, в верхній частині розщепленими вздовж. Товщина травинок варіює в межах від 120 до 160 мікрон. Завдяки недорогому матеріалу виготовлення ціна такого покриття залишається доступною і прийнятною для багатьох українських користувачів.

Зовні фібрильований газон виглядає неприродно і не схожий на справжню рослинність. Зате травинки такого типу, спутуючися, утворюють щільну структуру, всередині якої надійно утримується засипка. У процесі використання фібрільована трава запобігає підняттю в повітря пилу і не зміщується зі свого первісного місця.

До переваг газонів цього типу можна віднести й такі:

  • Незмінний насичений колір, що зберігається протягом усього періоду експлуатації, несприйнятливість до сонця.
  • Простота в догляді та прибиранні.
  • Довгий термін служби: при використанні в умовах приватного двору він досягає 15 років.
  • Можливість застосування для створення декоративних виробів і фігур в дизайні інтер'єру та екстер'єру.

Недоліками фібрильованої трави вважаються тільки неприродність зовнішнього вигляду і більш короткий, порівняно з монофіламентним газоном, термін використання. Вона універсальна; область її застосування досить широка та включає:

  • Обробку дитячих ігрових майданчиків.
  • Облаштування літніх кафе, терас і виставкових стендів.
  • Облаштування дач, заміських вілл і прибудинкових ділянок.
  • Оформлення тенісних кортів і спортмайданчиків.

Монофіламентна трава

Назва цього типу газону походить від слова «моно» – тобто, один, цілісний. Основу кожної травинки становить одна основна широка нитка, яка внизу розділяється на 6–8 невеликих стеблинок. На виході вони утворюють пучок. Ці стеблинки бувають як практично однаковими, так і відрізняються одна від одної за кольором, висотою й шириною. Така конструкція волокон надає монофіламентній траві зовнішній вигляд, максимально наближений до натуральної рослинності. З відстані, що перевищує 1 м, її важко відрізнити від природного насадження.

Монофіламентна трава володіє великим запасом міцності та зносостійкості. Вона довговічніше і надійніше фібрильованої, оскільки її волокна значно товщі та швидше приймають своє початкове вертикальне положення після зминання. Виробляються вони з поліпропілену та поліетилену.

Використовується газон монофіламентного типу, як правило, на стадіонах, призначених для тренувань та змагань професійних футболістів. Мінуси такої трави – висока вартість та гірше, чим у фібрильованого покриття, утримання засипки.