Ковролін - популярне в наші дні підлогове покриття, що володіє всіма перевагами килима, але, на відміну від нього, продається рулонами певної ширини. Тому купити можна відріз будь-якого розміру, щоб застелити їм всю площу приміщення. Попри те, що ковролін можна зустріти сьогодні всюди як в житлових будинках, так і в закладах для розваг і відпочинку, навколо нього утворилося безліч хибних думок і недомислу як про його експлуатаційні показники, так і про вплив на життєдіяльність людини. Розгляньмо, наскільки ці упередження правдиві, і як мінуси килимових виробів можуть перетворитися в плюси.

 Ковролін - пилозбірник

 Ворсинки цього підлогового полотна і справді притягають і вбирають в себе пил з навколишнього середовища подібно своєрідному фільтру. Тим самим її кількість в повітрі приміщення зменшується практично у два рази в порівнянні з гладкими підлогами типу лінолеуму або ламінату. І так, ковролін дійсно акумулює в собі пил, не дозволяючи йому підніматися в повітря і дихати ним мешканцям приміщення. Але що заважає часто користуватися пилососом? ..

 Ковролін непростий в догляді

 З одного боку, на ковроліні майже не видимі дрібні забруднення на кшталт крихт, сміття, пилу або піску. З іншого, плями з його поверхні потрібно відмивати якомога швидше. Через деякий час їх буде дуже важко видалити, а то і зовсім неможливо.

 Якщо порівнювати килимові вироби з паркетом, ламінатом, плиткою або лінолеумом, то жирні плями від їжі, сліди від пролитих напоїв або залишки бруду з них дійсно набагато складніше вивести. Але тут не все так вже сумно, як уявляє собі більшість. Річ у тому, що при виробництві більшості високоякісних ковролінів використовуються спеціальні брудовідштовхуючі суміші, які наносяться на їх ворс. Ці засоби роблять готовий виріб менш сприйнятливим до побутових плям.

 Крім того, сучасні підлогові покриття, ворс яких виконаний із синтетичних матеріалів, і без того мало схильні до забруднень. Однак це не стосується підлогових покриттів, зроблених з натуральних матеріалів, скажімо, з вовни. У будь-якому випадку плями, які випадково опинилися на килимовому виробі, необхідно видаляти максимально швидко.

 Ковролін зі штучним ворсом викликає алергію

 Це не правда. Алергічні реакції з ураженнями респіраторного тракту зазвичай бувають викликані мікрочастинками пилу, що вільно «літають» в повітрі. А ворс ковроліну, як уже згадувалося, виконує роль пилососа, вбираючи в себе пил з атмосфери, і не дозволяючи людям його вдихати. Якщо який килимовий матеріал і здатний стати причиною дихальної алергії, то це тільки натуральна шерсть, але не синтетичний поліестер або поліпропілен. Для закріплення ковролінових волокон найчастіше використовується штучний латекс.

 Ковролін шкідливий для здоров'я

 Це, мабуть, найпоширеніший міф, асоційований з ковроліновими покриттями. Нібито вони виділяють отруйні сполуки, такі як формальдегіди, що негативно впливають на здоров'я людей, особливо дітей. Однак численні дослідження довели зворотне.

 Якщо хімічні компоненти ковроліну, зокрема, поліамід, акрил, поліпропілен та інші виготовлені відповідно до усіх сучасних стандартів якості, то вони не завдають ніякої шкоди людському здоров'ю. Для порівняння: вчені визначили, що ПВХ-плитка, лінолеум і настінні МДФ-панелі виділяють в повітря куди більше токсинів, ніж килимові покриття. Що стосується формальдегідів, то застосування їх при виготовленні підлогових полотен на Заході заборонено. Тому їх не зустрінеш у виробах, випущених європейськими фабриками.

 Новий, тільки що покладений ковролін може мати різкий специфічний запах. Але, як правило, він повністю вивітрюється за 3-4 дні.

 Ковролін сильно електризується

 Ще з радянських часів заведено думати, що ковролін, як і будь-який синтетичний виріб, акумулює статичну електрику. Але в моделях останніх поколінь це питання давно вже закрите компаніями-виробниками. В цей час в торговельну мережу надходять на підлогу полотна зі штучним ворсом, обробленим антистатичним просоченням. Сучасні варіації матеріалів не створюють для людей незручностей, через те, що мають практично невідчутне електричне поле.

 Ковролін на підлозі - ознака бідності

 Чомусь багато хто схильний думати, що ковролін купують тільки при нестачі коштів на дороге підлогове покриття типу паркету. Насправді, високоякісний ковролін від авторитетних європейських виробників може перебувати в ціновому діапазоні від 50 до 100 євро за квадратний метр.

 Ця вартість цілком може конкурувати з такою у найдорожчих підлогових матеріалів на зразок паркету або дерев'яного масиву. Купуючи ковролін за такою ціною, споживач може розраховувати не тільки на чудову якість і міцність, але і на можливість вибору практично будь-якого складу і довжини ворсу, колірного рішення і дизайну.